Bitcoin

Kritik Seviyeleri Öngören Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Düşebilir!

single-image

Bitcoin için Mayıs 2021 çöküşünü doğru bir şekilde tahmin eden bir kripto traderı ve analisti, bir yıl içinde ikinci kez tüm zamanların en yüksek seviyesinden kabaca %50 düştüğünden dolayı BTC için en kötü durum senaryosunu açıklıyor. Analistin önceki isabetli tahminlerini Kriptokoin.com’un bu adresinden öğrenebilirsiniz.

Bitcoin için en kötü durum senaryosu neyi işaret ediyor?

Dave the Wave olarak bilinen takma adlı analist, 90.000 Twitter takipçisine Bitcoin’in 40.000 dolarlık önemli bir destek seviyesini kaybettiğini ve daha fazla aşağı yönlü riskle karşı karşıya olduğunu söylüyor. Analiste göre, Bitcoin muhtemelen 30.000 dolardan desteğe ulaşacak, ancak aynı zamanda ayı senaryosunda 25.000 dolara kadar düşmeye karşı savunmasız görünüyor:

Ah! Sorun şu ki, 40.000 dolarlık alanı kaybettiğinde, aşağıda fazla destek yok. Ama destek var. En iyi durum (devam eden düzeltme) senaryosu 30.000 dolar. En kötü durum senaryosu ise 25.000 dolar. Makro boğa.

Bitcoin

Dave the Wave, Fibonacci uzantılarını kullanıyor ve ayrıca BTC için 25.000 dolarlık aşağı yönlü bir hedefi ölçmek için olası bir aşağı yönlü baş ve omuz modelini tanımlıyor:

Buradaki Fib uzantısını merak edenler için, potansiyel bir baş ve omuzları ölçüyor.

Bitcoin

Yakından takip edilen kripto analisti, Bitcoin’in yükseliş momentumu yaratması için lider  kripto varlığının önce şu anda yaklaşık 41.000 dolar olan azalan bir direncin üzerine ikna edici bir şekilde geçmesi gerektiğini belirtiyor:

Basit olun millet. Yine daha düşük bir seviye ve bu fiyatın direnç çizgileri, bir trendin tersine çevrilmesini düşünmeden önce geçmek zorunda kalacaktı.

Bitcoin

Yazma sırasında, BTC tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan neredeyse %50 düşüşle 35.201 dolardan işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: