Bitcoin

Balinalar, Bitcoin (BTC)’lerini Satıyor! Piyasada Neler Yaşanıyor?

single-image

Glassnode analitik hizmeti tarafından sağlanan on-chain verilere göre, ağdaki büyük Bitcoin adreslerinin sayısı üç ayın en düşük seviyesine geriledi. Değer şu anda Eylül 2021 seviyelerinde. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Bitcoin balinaları coin’lerini satıyor

100 veya daha fazla coin tutan unique (benzersiz) adreslerin sayısı Ekim seviyelerine düştü. Bu da piyasanın çoğunluğunun artık varlığın karşı trade’ine ve ayı piyasasına katılmaya istekli olmadığını gösteriyor.

Bitcoin (BTC) 100+ Coin Tutan Adres Sayısı 3 ayın en düşük seviyesi olan 15.923’e geriledi. 22 Ocak 2022’de önceki 3 ayın en düşük seviyesi olan 15.931 görüldü.

Şu anda Bitcoin’e düşük döviz girişi seviyeleri gözlemliyor olsak da, borsanın şu anda aldığı USDT cinsinden fon hacmi, Bitcoin’in 60.000 dolara yakın işlem gördüğü döneme kıyasla nispeten yüksek kalıyor. Varlığı elinde tutan cüzdanların sayısı, son birkaç haftadır olumlu olmayan performansına bağlı olduğundan, metrik Bitcoin fiyatıyla neredeyse tam bir korelasyon gösterme eğilimindedir.

Bitcoin üzerindeki artan satış baskısı nedeniyle, varlık ne yazık ki daha da düştü ve başka bir long pozisyon tasfiyesine neden oldu. Bitcoin’e ek olarak, büyük sermayeli altcoin’ler de değerlerinin %50’sini kaybederek daha da geriledi. Lider kripto, 2018 düşüşünden bu yana ilk düzeltmenin piyasada göründüğü Temmuz ayında gözlemlenen fiyata ulaştı. Basın zamanında, Bitcoin 36.100 dolardan işlem görüyordu ve son 7 gün içinde değerinin %14,15’inin kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: