Bitcoin

Yatırım Şirketinden Altcoin, NFT, Web3 ve Metaverse Tahminleri!

single-image

Pantera Capital’in yatırımcılarından Paul Veradittakit, altcoin piyasasının 2022 görünümü için NFT, Web3 ve metaverse raporunu yayımladı. Raporun önce çıkan başlıklarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

İkinci katman altcoin projeleri ve rollup’lar

Veradittakit’e göre 2022’de tüm aksiyon ikinci katman altcoin projelerinde olacak. Katman-2 Blockchain’ler 2021’de muazzam bir şekilde büyüdü ve Pantera yatırımcısı bunları Ethereum’un ölçeklenebilirliği için gerekli görüyor. Makalenin bir kısmı şunları içeriyor:

Kriptoların ana akım benimsenmesi artmaya devam ettikçe, Ethereum’un ağ tıkanıklığı daha da kötüleşecek ve gecikme ve ücretlerle ilgili sorunlarını daha da kötüleştirecek. Rollup’lar, bilgi işlem altyapısının yüksek düzeyde ölçeklenebilir olmasını sağlayarak, kullanıcıların geleneksel web uygulamalarında olduğu gibi kullanılabilirlik konusunda benzer veya daha iyi beklentilerle dApp’lerle etkileşim kurmasını sağlayarak Ethereum’un büyümesini sürdürmek için kritik öneme sahip.

Analistler Şubat'ı Bekliyor: Bu 7 Altcoin Güçlü Yükselebilir!

Ethereum ve Bitcoin

Bu kategori, birinci katman Blockchain’lerin savaşına veya sözde Ethereum katillerine atıfta bulunuyor. Pantera yatırımcısı, özellikle bir tanesine açıkça taraf tutuyor:

Merkezi olmayan sosyal medya ve oyun için büyük fonların lansmanı da dahil olmak üzere Solana topluluğundaki son faaliyetler, ekosistemin önümüzdeki yıl son derece büyümeye devam edeceğini gösteriyor.

Veradittakit’in bahsettiği diğer bir eğilim, “çok farklı ağlar arasında birlikte çalışabilirliği sağlayan” köprüler. Bunların “Ethereum dışı ekosistemlerin büyümesini hızlandıracağını” düşünüyor:

Genel olarak, cross chain altyapıdaki gelişmeler, alternatif birinci katman Blockchain’lerin çekiş kazanma hızını artıracak ve gerçekten sağlam, çeşitli multi chan bir kripto ekosisteminin gelişimini teşvik edecek.

Altcoin, NFT, Web3 ve Metaverse Tahminleri!

Web3 ve NFT üzerine

Bu tema bir öncekiyle bağlantılı. Ancak Pantera yatırımcısı çok ilginç bir konuya giriyor:

2022’de, kullanıcıların dijital dünyadaki kimlikleri ve varlıkları üzerinde tam ve işlevsel kontrole sahip olmalarını sağlayan on-chain mülkiyetin kapsamını genişleten daha fazla proje göreceğiz. Kesin olan bir şey var ki, dünyanın “tüm hizmetlerde tek bir oturum açma”ya ihtiyacı var. Hiç kimse hatırlamamız gereken şifre sayısını kaldıramaz. Bu gerçek bir sorun.

Veradittakit, “NFT’lerin önümüzdeki yıl boyunca popülaritesini son derece artırmaya devam edeceğini” düşünüyor ve detaylandırıyor:

2022’deki NFT projeleri, kullanım durumlarında önemli ölçüde daha fazla çeşitlilik gösterecek ve dijital medya ile nasıl etkileşime girdiğimizi ve daha geniş bir şekilde sahiplik hakkında nasıl düşündüğümüzü yeniden yapılandıracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: