Bitcoin

FTX CEO’su Rusya’nın Ukrayna’ya Saldırmasının Ardından Düşen Piyasaları Değerlendirdi

single-image

Kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasının ardından bitcoin’de (BTC) yaşanan düşüşün sürpriz olmadığını söyledi.

Bankman-Fried, 24 Şubat tarihinde Twitter hesabı üzerinden piyasa senaryosunu ele alan bir dizi paylaşımda Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasının ardından bitcoin’de yaşanan düşüşün sürpriz olmadığını dile getirdi.

Savaşın piyasalarda bir nakit sıkışıklığı yarattığını ve bunun hem geleneksel hem de kripto piyasalarında satışlara yol açtığını söyleyen Bankman-Fried ayrıca bitcoin‘de yaşanan fiyat düşüşünün son zamanlarda iki yılın en yüksek seviyesine ulaşan Nasdaq ve S&P 500 ile artan korelasyona da bağlı olduğunu belirtti.

Doğu Avrupa’daki döviz istikrarsızlaşmasına dikkat çeken Bankman-Fried, ilerleyen dönemlerde bölgedeki yatırımcıların dövize alternatif arayışına girebileceğini ve bu durumun bitcoin’i bariz bir tercih haline getirebileceğine değindi.

Ayrıca paylaşımlarında yatırımcı zihniyetini temel ve algoritmik olarak iki türe ayıran Bankman-Fried, algoritmik yatırımcıların verileri tercih ettiğini, temel yatırımcıların ise piyasa durumuna ve duyarlılığına baktığını belirtti.

Uzmanlar, çoğu kişi tarafından bir enflasyon koruması olarak kabul edilen ve olası bir kriz anında direnç göstermesi beklenen bitcoin‘in diğer piyasalara oranla daha fazla düşüş yaşamasının, kriptonun yeni bir varlık sınıfı olduğunu kanıtladığını söylüyor.

Uzmanlar Bitcoin’i Yeni Bir Varlık Sınıfı Olarak Görüyor

İlgili yazı:  Uzmanlar Bitcoin’i Yeni Bir Varlık Sınıfı Olarak Görüyor

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: