Bitcoin

Kripto Milyarderi, Bitcoin (BTC)’deki Son Düşüşü Yorumladı!

single-image

Rusya’nın Ukrayna’da “özel bir askeri operasyon” başlattığı haberi, Bitcoin ve altcoin piyasasını çift haneli düşürdü. Rusya’nın Ukrayna’ya üç farklı saldırı yapması piyasaları şaşırtan bir hamleydi. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, gün içindeki Twitter paylaşımlarında “BTC’nin şu anda bir değişim halinde” olduğunu söyledi ve ne kadar düşebileceğini kestiremediğini ifade etti. Kripto milyarının öne çıkan açıklamalarından biri düşüşün neden bu kadar fazla olduğunu sorguluyordu:

Dünyanın iki insan kategorisine ayrıldığını hayal edelim: temel yatırımcılar ve algoritma takipçileri. Temel yatırımcılar mevcut koşullarda BTC/USD’nin hangi yöne gitmesi gerektiğinden emin değil. Algoritma takipçileri verilere danışıyor. Tarihsel olarak trend nedir?

Sam Bankman-Fried, makro ekonomik faktörleri değerlendiriyor

Kripto para borsası FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e göre, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaşını takiben Bitcoin’deki (BTC) düşüş beklenmedik bir durum değil. Bankman-Fried, gün içindeki paylaşımlarında, Rusya’nın Ukrayna’ya savaş açmasının ardından Bitcoin’deki (BTC) düşüşün şaşırtıcı olmadığını belirtti.

Bankman-Fried’e göre savaş, piyasalarda bir likidite krizine neden oldu ve bu da hem geleneksel hem de kripto piyasalarda satışlara yol açtı. Bitcoin’deki fiyat düşüşü, iki yılın en yüksek seviyesine ulaşan Nasdaq ve S&P 500 ile artan korelasyondan da kaynaklandı. FTX CEO’su, Doğu Avrupa’daki para istikrarsızlaşmasına dikkat çekti ve gelecekte bölgedeki yatırımcıların dövize alternatifler arayabileceğini ve bunun Bitcoin’in bariz bir seçim olmasına yol açabileceğini söylüyor.

Bitcoin için her iki yönde de tahminler var

Yatırımcı zihniyetini ikiye ayıran Bankman-Fried, algoritmik yatırımcıların verileri tercih ettiğini, ancak temel yatırımcıların piyasa duyarlılığını ve piyasa koşullarını dikkate aldığını kaydetti. Uzmanlara göre Bitcoin’in diğer piyasalara göre daha fazla düşmesi kriptonun yeni bir varlık sınıfı olduğunu gösteriyor. Bitcoin, birçok kişi tarafından bir enflasyon koruması olarak görülüyor ve varsayımsal bir felakete dayanması bekleniyor.

Yazım sırasında BTC/USD paritesi, Ocak ayının en düşük seviyesi olan 32.800 doların üzerinden bulduğu alıcılarla 35.500 dolar bölgesinde dalgalanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: