Bitcoin

Oyunu Altın, Bitcoin ve Bu Altcoin ile Oynayın!

single-image

Fed’in faiz artırımıyla ilgili alacağı kararlar bu yıl ayrı bir etkiye sahip. Bununla birlikte, uzun vadede, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve altın için yapılan yatırımların karşılığını vereceği tahmin edildiğinde, enflasyon yine de zafer kazanabilir. Ancak o zamana kadar BitMEX borsası, dalgalanmaların en kararlı kripto yatırımcılarını bile uzaklaştırabileceği konusunda uyarıyor.

“Bitcoin, Ethereum ve altın yatırımcıları kazanacak, ancak dalgalara hazır olun”

BitMEX, Fed’in oranları önemli bir şekilde artırmasını beklemeyen diğer bazı kripto analistlerinin aksine, Fed’in artan enflasyona “cevap vereceğine” inanıyor. Borsanın araştırma ekibi, yakın tarihli bir araştırma raporunda, “Fed şimdi yanıt vermek zorunda ve yanıt verecek” diye yazdı. ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) tarafından ölçülen enflasyonun 1982’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştığını gösteren aşağıdaki grafiği paylaştı.

Ayrıca BitMEX araştırmacıları, yükselen oranların hem hisse senetlerini hem de kripto paraları içeren “yatırımcıların finansal varlıklara olan talebi üzerinde büyük bir etkisi” olacağını tahmin ediyor. Bunun “ekonomide olağanüstü bir finansallaşma düzeyi” olduğunu ve finansal varlıkların likiditeye ve finansal akışlara herhangi bir temel değerden daha duyarlı olduğu ekleniyor.

“Yatırımcıların küçük bir yüzdesi stratejilerine bağlı kalmak için sabırlı olacak”

Borsa, yatırımcıların böyle bir senaryoya nasıl hazırlanmaları gerektiğine ilişkin bir soruya yanıt olarak, sonunda enflasyonun kazanacağını vurguladı. Bu durumda altın, altın madencileri, BTC, ETH ve endeks bağlantılı tahviller gibi enflasyon korumalarının karşılığını vermesinin beklendiği belirtildi. Bununla birlikte, rapora göre, senaryonun “işlemesi beş veya on yıl sürebilir”. Borsaya göre, ara dönemde piyasalar çalkantılı olacak, enflasyon muhtemelen düşecek ve yatırımcıların yalnızca küçük bir yüzdesi, tüm bunlar boyunca stratejilerine bağlı kalmak için sabır ve dayanıklılığa sahip olacak.

Ekonomist: Haziran'da Altın, Bitcoin ve ETH Bu Seviyelerde!

Son olarak BitMEX, “taktikler ve piyasa zamanlamasının genellikle bir aptalın işi olarak görüldüğünü” belirtti. Borsaya göre yatırımcılar bunun yerine “bilgisayarları kapatmalı ve endeks izleyicileri satmalı” çünkü başka seçenleri olmayacak. Bu arada, BitMEX, “20.000 dolar karşılığında Bitcoin satın alın ve “oyunu oynayın” çağrısı yapıyor. Kriptokoin.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, bazı kripto analistleri BTC’de 20.000 dolar beklentilerini paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: