Bitcoin

Bitcoin ve Bu Altcoinleri Yasaklayan Tasarıda Sıcak Gelişme!

single-image

İki gün önce Avrupa Parlamentosu’nun Bitcoin ve bazı altcoinleri etkileyecek şekilde bir yasak içeren bir karar arifesinde olduğu bildirilmişti. Alınan son bilgilere göre, Avrupa Parlamentosu, proof-of-work (iş kanıtı) için kripto yasası oylamasını erteledi. Parlamento üyesi Stefan Berger, “MiCA raporunun fiili bir Bitcoin yasağı olarak yanlış yorumlanmaması benim için çok önemli” dedi. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin'de Kritik Anlar: 3 Analist, Bu Seviyeleri Bekliyor!

Bitcoin oylaması ertelendi

Avrupa Birliği parlamentosu, iş kanıtı madenciliği konusundaki endişeler nedeniyle kripto para birimlerini düzenlemeyi amaçlayan bir çerçeve üzerindeki oylamayı erteliyor. Bitcoin başta olmak üzere Proof-of-work (iş kanıtı) kapsamında sınıflandırabileceğimiz birçok coinin (Dogecoin, Ethereum, Litecoin, Syscoin…) bu oylamadan etkilenmesi bekleniyordu. Cuma günü bir Twitter iletisinde, Avrupa Parlamentosu ekonomi komitesi üyesi Stefan Berger, hükümet organının Pazartesi günü gerçekleşmesi planlanan Kripto Varlık Piyasaları veya MiCA çerçevesinde bir oylamayı iptal ettiğini söyledi. Berger şöyle dedi:

MiCA hakkındaki tartışma, taslak raporun tek tek bölümlerinin yanlış yorumlanabileceğini ve [iş kanıtı] yasağı olarak anlaşılabileceğini gösteriyor. Bu şartlar altında AB Parlamentosu’nun bir oylama ile yanlış sinyal göndermesi ölümcül olur.

Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: Bu Seviyeler Geliyor!

Oylama ne zaman?

İlk olarak Eylül 2020’de Avrupa Komisyonu’na tanıtılan ve Kasım 2021’de Avrupa Konseyi tarafından kabul edilen MiCA, kripto varlık piyasası için inovasyonu destekleyen ve kripto varlıklarının potansiyelinden bir şekilde yararlanan düzenleyici bir çerçeve oluşturmayı amaçlıyordu. Finansal istikrarı koruyan ve yatırımcıları koruyan bir girişimdi. O oylamanın raportörü olarak, süreci rapor etmek üzere atanan kişi Berger, ne zaman yeniden planlanabileceğini belirtmeden, oyu iptal ettiğini söyledi.

Avrupa Komisyonu, Bu Altcoin'i Seçti: Fiyatı Haberle Sıçradı!

Açıklamaya yönelik baskı, MiCA’nın sızdırılan bir taslağının, AB’de kripto para birimlerinin enerji kullanımı nedeniyle yasaklanmasını önerdiği yönündeki raporlarla tetiklenmiş olabilir. Düzenleyici teklif yasalaşırsa, yasaları teker teker reforme etmeye gerek kalmadan AB üye ülkeleri için kriptoyla ilgili mevcut tüm ulusal çerçevelerin yerini alacak ve bu da potansiyel olarak iş kanıtı madenciliği yasağına yol açabilecekti. AB’deki birçok yasa koyucu ve düzenleyici, kripto alanı büyüdükçe ve iklim değişikliğinin etkileri daha görünür hale geldikçe, iş kanıtı madenciliğinin yasaklanması çağrısında bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: