Bitcoin

Bitcoin ve ETH Bu Diplere Dramatik Düşecek!

single-image

Popüler bir Twitter analistine göre Bitcoin ve altcoin piyasasının çift haneli yükselmesi bir tuzak olabilir. Bitcoin’in 40 bin dolara tırmandığı son yükselişte 30 bin dolar bölgesine bir düzeltme olacağını doğru tahmin eden analist, bu sefer Ethereum’da 1.000 dolar dip seviyesini belirledi. Tahminlerin kesinlik bulundurmadığını unutmadan, Capo’nun yakın tarihli teknik analizlerine göz atıyoruz.

Capo, Bitcoin fiyatında 20 bin doları işaretledi

Küresel piyasa belirsizliği karşısında Capo, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) düşmeye devam edeceğini öngörüyor. Yakın tarihli Twitter paylaşımlarında analist, piyasa değerine göre en büyük iki kripto para biriminin mevcut değerlerinin yarısını kaybedebileceğini iddia ederek, yatırımcılara bu düşüşü çok erken satın almamalarını tavsiye ediyor. Capo’ya göre şu anda 38,359 dolardan işlem gören Bitcoin, 20.000 dolara kadar düşebilir. Analist aşağıdaki teknik grafiğe bakarak şunları söylüyor:

Fiyatlar düşürülüyor ve arz ekleniyor. Çok erken satın alırsanız pişman olabilirsiniz. Yirmi bin dolar için parmaklarımı hazır tutacağım.

Uzmana göre, lider akıllı sözleşme platformu Ethereum’un fiyatı 1.100 dolara kadar düşebilir. ETH şu anda 2.700 dolar civarında işlem görüyor.

Analist ayrıca teknik analizlerin fiyatların düşmeye devam edeceğini gösterdiğini iddia ederek altcoin piyasasının geri kalanında da karamsar olduğunu paylaşıyor:

BTC’den bile daha düşürüyorlar. Tüm grafiklere göre hala birçok potansiyel düşüş ihtimali var. Dikkat olun.

Son 24 saatte Ethereum (ETH), Terra (LUNA) ve Solana (SOL) çift haneli kazançlar elde etti. Capo ise sıçramanın bir tuzak olabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor:

Kripto para birimlerinde, bu toparlanma bir başka üç dalga hareketidir (yukarı düzeltme). Buradan satın almak bir kumar.

Yükseliş bekleyen analistler de var

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Justin Bennett’de Bitcoin’in RSI verilerine bakarak mevcut seviyelerin dip olabileceğini söyledi. Lider kriptonun mum salınımını 14 dönem boyunca analiz eden bir istatistik olan Bitcoin’in göreceli güç endeksi (RSI), analiste göre daha önce Eylül ayında ziyaret edilen seviyelerden sıçrama hazırlanıyor.

Yazım sırasında BTC, son 24 saate %8 yükselerek 39 bin doların üzerine ulaştı. Rusya-Ukrayna çatışmasının etrafındaki panik satışlar şu anlık kripto para piyasasını terk etmiş gibi gözüküyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: