Genel

Bitcoin’de önemli bir fırsat oluştu, dönüm noktası olacak

single-image

Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, kripto para piyasalarındaki son düşüşü değerlendirdi.

“Dönüm noktası olarak göreceğiz”

Youtube’da “Wolf of all Streets” kanalının sahibi olan Scott Melker’e konuk olan McGlone, düşüşün fırsata çevirlmesi gerektiğini söyledi:

“Buradaki anahtar nokta, Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar hala riskli varlıklar ve çok ciddi kazançlar sağlayabiliyorlar. Bitcoin’in 30 bin doların altına düşeceğini pek sanmıyorum. Ayrıca 40 bin dolarda da sağlam bir direnç var. Uzun vadeli düşünenler için Bitcoin’de önemli bir fırsat oluştuğunu düşünüyorum. Bence ileriki dönemde, dönüp arkamıza baktığımızda bunu bir dönüm noktası olarak göreceğiz”

“Altın geç kaldı”

Uzun süredir hayal kırıklığı yaratan emtialardan biri olan altının savaş ile birlikte gösterdiği yükselişi de yorumlayan McGlone şu ifadeleri kullandı:

“Altın, 2 bin dolarlık sınırı geçmek için geç kaldı. Uzun zamandır böyle bir hareket bekliyoruz ama hala olmadı. Ama piyasalar böyle çalışır. Sizin inancınızı alırlar sonra da hiç beklemediğiniz anlarda yükselirler.”

“Ham petrol zirvesini buldu”

Enerji krizleri, savaş ve jeopolitik gerilimlerin petrol fiyatlarını da etkilediğini belirten Bloomberg stratejisti, 2008 yılıyla bugünü kıyasladı:

“2008 ile şu andaki kıyaslamaya baktığınızda şok oluyorsunuz. Şu anda ham petrolün zirvesi 100 dolarda ve bunun zirve olacağını düşünüyorum. 2008’de bu rakam 145 dolardı. Şu anda Çin’de bir emlak krizi var ve onlar dünyanın en büyük petrol ithalatçısı konumundalar. 2008’de ABD bu konumdaydı, şu anda ise biz en çok ihraç eden ülkelerden biriyiz”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: