Bitcoin

İlginç Kripto Para Yasağı: Hapis Cezası Geliyor!

single-image

Çin’in kripto para birimine yıllarca süren baskısı, kripto para birimleri aracılığıyla para toplamaktan suçlu bulunan vatandaşlar için para cezalarının ve potansiyel olarak uzun hapis cezalarının önünü açan yeni bir Yüksek Mahkeme kararı sayesinde başka bir seviyeye yükseldi. Gelişmenin ayrıntılarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Çin, kripto para yoluyla fon toplayanları hapse atmak için yasa hazırlıyor

Çin, kripto yasaklarının bir parçası olarak, token satışları yoluyla nakit üretmekten suçlu bulunan herkese hapis cezası getiriyor. Bugün yayınlanan bir açıklamaya göre, Çin’in en yüksek mahkemesi, “kripto para birimi” kullanarak halktan para talep etmeyi yasa dışı hale getirmek için ülkenin Ceza Kanunu’nun yorumunu değiştirdi. Yerel basına göre değişiklik 1 Mart’ta yürürlüğe girecek. 2017’den beri Çin’de kripto tabanlı bağış toplama yasaklanmış olsa da, son değişiklik Çin mahkemelerinin artık failleri resmi olarak cezalandırabileceği anlamına geliyor. Toplanan miktara bağlı olarak, hapis cezaları üç yıldan az ile 10 yıldan fazla arasında değişecek.

Son Dakika: Çin’in Kripto Para Yasakları İçin Tarih Verildi!

Kripto para toplama dolandırıcılığının miktarı 100.000 yuan’ı (16.000 dolar) aşarsa, “büyük bir miktar” olarak kabul edilecek. Tutar 500.000 yuan’dan (79.000 dolar) fazlaysa, Ceza Yasası’nın 192. maddesi uyarınca “muazzam” olarak sınıflandırılacaktır.

Çin, kripto para birimlerini yok etme çabasında en aktif ülke

Çin merkez bankası, Eylül ayında tüm kripto paraları yasa dışı ilan etti. Ticaret ve madencilik de dahil olmak üzere kripto para birimiyle ilgili ekonomik işlemler de yasa dışı olarak kabul edildi. ABD, Çin’in kripto baskısından yararlanarak Bitcoin madenciliği için en iyi pazar olarak Çin’i geçmesine izin verdi. Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’ne göre, ABD şu anda Bitcoin hash oranının veya hesaplama gücünün %35’inden fazlasını oluşturuyor.

Çinli E-ticaret Devinden Bitcoin ve Bu 3 Altcoin İçin Yasak!

Rus Bitcoin madencileri çalışıyor

Güncel piyasa raporlarına göre Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline tepki olarak uygulanacak yaptırımlar Bitcoin kullanıcılarına yardımcı olabilir. Hükümetin bu hafta Ukrayna’yı işgal etmesine rağmen, Rusya’daki Bitcoin (BTC) madencileri normal şekilde çalışıyor. Sonuç olarak, Ethereum odaklı Flexpool gibi bazı kripto madenciliği şirketleri işgal nedeniyle Rusya’da faaliyetlerini durdururken, BTC madencilik hizmet sağlayıcısı Compass Mining, Rus müşterilerine altyapı sağlamaya devam edeceğini doğruladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: