Bitcoin

ABD Senatörü ve Yatırım Devi, Bitcoin Beklentilerini Paylaştı!

single-image

ABD senatörü Ted Cruz ve hedge fonu konusunda uzmanlaşmış ABD’li yatırım şirketi Pantera Capital, yakın tarihli açıklama ve raporlarında, Bitcoin fiyatında neden boğa beklediklerini paylaştı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

ABD’li senatör Bitcoin’de neden boğa olduğunu açıklıyor

ABD senatörü Ted Cruz bir kez daha Bitcoin desteğini gösterdi. Bitcoin egemen sınıf arasında popülerlik kazanıyor ve onu desteklemek için daha fazla politikacı ortaya çıkıyor. Yakın tarihli bir konuşmada Cruz, hükümetin vatandaşların mali mülkleri üzerindeki kontrolü ile ilgili sorunlardan yakınıyor ve bunu caydırdığı için Bitcoin’i övüyor…

ABD’li senatör Ted Cruz konuşmasında neden Bitcoin’i desteklediğine dair Kanada’daki son sorunlara işaret ederek, bu desteğin arkasındaki en büyük nedenin kontrol olduğunu açıklıyor. Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve hükümet, kamyoncu protestocularına ve destekçilerine ait hesapları donduruyor, hatta bu protestocuların ve destekçilerin BTC hesaplarını dondurmaya kadar varıyor. Bu ortamda senatör, yakın tarihli açıklamalarında  “kripto ve Bitcoin konusunda bu kadar iyimser olmamın nedenlerinden biri, merkezsiz ve kontrol edilemez olmaları” ifadelerine yer verdi. Ayrıca, Ocak ayındaki düşüş sırasında 50.000 dolara kadar Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Pantera Capital, Bitcoin boğa beklentilerini paylaştı

Kripto para piyasasındaki son türbülansa rağmen Pantera Capital, önümüzdeki haftalarda Bitcoin fiyatında bir artış öngördü. Yatırım firmasına göre, ‘vergi günü’ buna etki edecek faktörlerden biri olabilir. Ayrıca şirket, kripto para endüstrisinin yakında geleneksel finansal piyasalardan ayrılabileceğini ve bağımsız ticarete başlayabileceğini de sözlerine ekliyor.

Borsa Yöneticisi: Bitcoin'deki Düşüş Bu Tarihe Kadar Sürebilir!

Pantera Capital, “The Next Mega-Trade” olarak adlandırılan raporunda, Bitcoin’in yakında boğa koşusuna devam etmesinin nedenlerini özetledi. Bunlardan biri de bu yıl 18 Nisan’a denk gelen yaklaşan “vergi günü”. Şirket, 2013, 2017, 2020 ve 2021’de (önceki büyük artışlar), Bitcoin fiyatının etkinlikten 35 gün önce önemli ölçüde arttığını hatırlattı. Bununla birlikte, yatırımcılar vergileri karşılamak için bazı varlıkları satarken, Bitcoin o günlerde bir miktar değer kaybetti. Pantera Capital, ayrıca, kripto piyasasının kendi başına bir finansal niş olarak ortaya çıkacağına inanıyor, bu da geleneksel para piyasalarındaki dalgalanmaların artık bir endişe olmayacağı anlamına geliyor:

…Önümüzdeki haftalarda kripto paraların temelde geleneksel piyasalardan ayrılacağını ve tekrar kendi başına ticaret yapmaya başlayacağını düşünüyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: