Bitcoin

Bitcoin Birkaç Hafta İçinde Bu Seviyelerde Olabilir!

single-image

Kripto piyasasının son haftasına baktığımızda oldukça sert dalgalanmalar görüyoruz. Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle derin bir çukur, ardından uygulanması planlanan yaptırımların zayıflığıyla bu çukurdan hızlı bir çıkış. Bu seyirde ise başat rolü tabi ki kriptoların lideri çekiyor. Popüler bir kripto analisti olan Justin Bennet, 39 bin dolar seviyesinde bulunan lider kripto Bitcoin (BTC)’nin önümüzdeki haftalarda 50 bin dolar seviyesini nasıl yeniden yakalayabileceğine dair bir yol haritası çiziyor. Analistin paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Justin Bennet: Bitcoin için ikili dip formasyonu oluştu

Yeni bir strateji oturumunda, kripto stratejisti Justin Bennett, Bitcoin (BTC)’nin son fiyat hareketini inceliyor ve Bitcoin 35.000 doların üzerinde kalmayı başardıktan sonra, lider kriptonun yerel bir dip oluşturmuş olabileceğini iddia ediyor:

Size Mart ayında ne aradığımı göstermek istiyorum. Önümüzdeki birkaç hafta içinde Bitcoin’in 50.000 dolarlık alana doğru işlem görmesini sağlayabilecek bu potansiyel kurulum…

Bitcoin

Popüler analist, grafikte iki dip noktası olduğunu (hem Ocak ortasında hem de geçen hafta 34.700 dolar) belirtiyor ve bu durumun, piyasa için potansiyel bir çift dip olduğunu söylüyor. Justin Bennett, analizine şu yönde devam ediyor:

Bunun onayı sadece 39.600 doların üzerinde değil, bu birinci adım. İkinci adım, 46.000 doların üzerinde bir kapanış. Bu, buradan en yüksek (yaklaşık 11 Şubat), yani bu, çift dip formasyonunun yaka çizgisi olacak.

Analiste göre BTC’de 50 bin dolar üstü için kilit seviyeler

Analist, ulaşılması durumunda Bitcoin’i 50.000 doların üzerine çıkarabilecek iki kilit seviyeden bahsediyor:

39.600 doların üzerinde bir günlük kapanış görmemiz gerekiyor. Ayrıca günlük 46.000 dolarlık alanın üzerinde bir kapanış. Bu gelişme, bu alanı 50.000 ila 53.000 dolar arasında açığa çıkaracaktır. Bu, son birkaç aydır grafikte önemli bir seviye oldu.

Bitcoin

Yazının yazıldığı sıralarda CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin son 24 saat içinde %0,38 artışla 39.007,8 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Lider kripto, 4 ay önce görmüş olduğu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789 doların %43,41 altında bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: