Bitcoin

Bitcoin (BTC)’de Kritik Saatler Başladı: İşte Beklentiler ve Seviyeler!

single-image

Makro piyasalar için karanlık bir hafta belirirken, hafta sonu kripto tradeları için biraz soluklanma sağladı. Kripto analisti William Suberg’e göre, haftalık kapanış umutları arka arkaya dördüncü bir aylık kırmızı mumdan kaçınmaya bağlı olduğundan, Bitcoin (BTC) 27 Şubat’ta 40.000 dolar düşüşle karşılaştı.

Bitcoin (BTC)’nin seriyi kırmak için az zamanı var

Analist, BTC’nin Pazar günü 30.000-40.000 dolarlık koridordan çıkmak için birkaç girişimde bulunduğunu ve bunların hepsinin reddedilmeyle sonuçlandığını belirtiyor. Analiste göre, Bitcoin hafta sonu boyunca genel olarak yüksek kaldı ve jeopolitik ve medya manşetlerinde bir haftalık oynaklığın ardından traderlerı biraz rahatlattı.

Analist, şimdi, 38.500 doların, Bitcoin için haftayı ve ayı kapatması için izlenecek seviye olduğunu ve bunu yapmaması durumunda, dördüncü düz aylık kırmızı mum anlamına geleceğini ifade ediyor. Bir diğer kripto analisti Matthew Hyland, şu seviyelere dikkat çekiyor:

Bitcoin’in bu seriyi kırmak ve 4 adet düz kırmızı aylık mumdan kaçınmak için 38,5 bin doların üzerinde kapanması için 36 saatten az zamanı var.

“Bu Bitcoin için kısa ile orta vadeli bir dip demek”

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Ukrayna işgalindeki aşağı yönlü harekete rağmen, boğalar geçen hafta daha düşük bir dipten kurtuldu ve Ocak ayındaki 32.800 dolara kıyasla 34.300 dolarda dibe vurdu. Popüler trader ve analist Pentoshi, “İhtiyatlı iyimserlik, bu BTC için kısa ile orta vadeli bir dip” yorumunu yapıyor ve şu şekilde açıklıyor:

40,3 bin siparişimi çektim (harika değil) ve riskten arındırma için 41,6 bin’e daha yükseğe odaklanacağım. Bunu çevirmeli ve oldukça iyi bir ters taraf var. Makro manzara imo’nun yükselişten başka bir şey olmadığı için hala temkinliyim.

Bitcoin

Bu makro manzara, Batı’nın Rus bankalarını off-shore likiditeden ve SWIFT ödeme sisteminden kesme hamleleri sayesinde, Pazartesi günkü açılışta yeni bir belirsizlik dalgası sunmaya hazır görünüyor. Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’in Rusya’nın nükleer caydırıcılığından bahsetmesi de hafta sonu tüyleri diken etti ve Ukrayna ve Rusya Pazar günü Belarus sınırında müzakerelere başladı.

Rusya’nın SWIFT’ten atılmasının kripto paralara etkisi olur mu?

Bu arada Bitcoin savunucuları için, Rus mali yaptırımlarının potansiyel zincirleme etkisi ve kripto para biriminin değer aktarımı için tarafsız bir ağ olarak statüsü, merkez sahneyi almaya başladı. Kripto analisti Jason Lowery, şunları söylüyor:

Çatışmanın her iki tarafı da üstün özellikleri nedeniyle Bitcoin’i tercih ederse USD & SWIFT için ne anlama gelir? Cevap: Bu, tüm ülkelerin ve kurumların artık alabildikleri kadar Bitcoin satın almalarının daha iyi olduğu anlamına gelir, b4 finansal platformları eskimiş olur.

Eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan, merkez bankası varlıklarının dondurulmasıyla ilgili bir Twitter yanıtının parçası olarak ‘Hala sonuçları işliyor’ diye yazdı.

Bu bir finansal nötron bombası. Binaları havaya uçurmadan insanları iflas ettirir. 145 milyon Rus’un hepsini, her ruble sahibini aynı anda vurur. Maksimalist bir senaryoda, Rus ekonomisinin olası çöküşü.

Ukrayna ise ordusu için Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) cinsinden bağış kabul etmeye başladı. Cüzdanları, yazı yazılırken 91 BTC’nin (3.57 milyon dolar) yanı sıra 1.797 ETH (5.02 milyon dolar) ve USDT olarak 1 milyon dolar aldı.

Bitcoin

Hafta sonu kripto için ‘sıkıcı’ kalıyor

Bununla birlikte William Suberg’e göre, genel olarak kripto piyasaları için, duyarlılık ‘bekle ve gör’ modunda kaldığı için çok az fırsat vardı. Piyasa değerine göre ilk on kripto para biriminden hiçbiri son 24 saat içinde kayda değer bir yukarı veya aşağı hareketi yönetmedi.

ETH 2.800 dolar civarında işlem gördü ve haftalık kazançlar yine de %6’ya yaklaştı. Mevcut durumu ünlü isim Michaël van de Poppe, “Hafta sonu boyunca oldukça sıkıcı piyasa hareketleri ve bu tuhaf değil,” diye özetledi ve şunları belirtti:

Muhtemelen Ukrayna’daki savaşla çok telaşlı ve değişken bir hafta yaklaşıyor. Pozisyonlarınızı çiğnemeyin, sadece yavaş oynayın. Bu siyasi olaylar nedeniyle duygu ve momentum hızla değişebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: