Bitcoin

Bitcoin Bu Emirle Düştü! İşte 5 Dev İsmin Söyledikleri

single-image

Rusya Ukrayna’yı işgal ederken, Bitcoin dibe vurdu. Sonrasında ise Batı’nın cılız yaptırımları nedeniyle hızlı bir şekilde toparlandı. Ancak bugün yaşanan gelişmeler lider kripto’nun yine aşağıya sarkmasına neden oldu. Sam Bankman-Fried, Michael Saylor ve kriptodaki diğer üst düzey seslerin bu konuda söylediklerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Savaş ortamında ünlü isimlerin Bitcoin hakkındaki açıklamaları

Rus kuvvetleri Perşembe günü çeşitli yönlerden Ukrayna’ya saldırdı ve günlerdir hazırlanmakta olan geniş çaplı bir işgal başlattı. İşgalle birlikte Bitcoin önderliğinde piyasa çöktü. ABD ve AB’nin zayıf tepkisi sonrası piyasa aynı hızda toparlandı. Ancak dün işin rengi değişti ve Batı Rusya’yı SWIFT sisteminden çıkarma ve askeri yardım dahil olmak üzere oldukça radikal kararlar aldı.

Bugün ise, savaş cephesinde sıcak gelişmeler yaşandı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, nükleer caydırıcılık güçleri de dahil olmak üzere askeriyeyi yüksek alarm seviyesine geçme emri verdi. Ve bu emirle birlikte Bitcoin yükselişi tersine çevrildi ve lider kripto aşağı kaydı. Öte yandan tarafların Ukrayna ile Belarus arasında görüşme yapacakları haberleri ortamı biraz rahatlattı.

Bitcoin boğası Michael Saylor

Ulus devlet çatışmaları belirsizlik yaratıyor, üretimi kısıtlıyor, para birimini zayıflatıyor, ticareti felce uğratıyor ve krediyi baltalıyor, borç ve öz sermaye yatırımlarını daha riskli hale getiriyor ve hazine varlıklarını saf dijital enerjiye dönüştürmenin yararını vurguluyor. Savaşlar enflasyon yaratır, ticareti felce uğratır ve Bitcoin’i çekici kılar.

Bitcoin

Kripto milyarderi Sam Bankman-Fried

BTC burada ne yapıyor olmalı? Bir yandan, dünya daha yaşanmaz olursa, insanların daha az parası olur. Temel olarak, savaş için ödeme yapmak amacıyla BTC, hisse senetleri vb. ile birlikte satılıyor. Öte yandan, bu Doğu Avrupa para birimleri için muhtemelen istikrarı bozuyor. Ve daha genel olarak, Doğu Avrupa finansal sistemleri için. Bu da alternatifler arıyor olabilecekleri anlamına geliyor. Şu anda Ukrayna’da olsaydınız, paranız için nereye güvenirdiniz?

Yani şu anda BTC’ye ne olması gerektiğine dair her iki yönde de argümanlar var. Temellere dayanarak düşeceğini tahmin ettiğimden pek emin değilim. Temel yatırımcıların satın aldığı ve algoritmik yatırımcıların sattığı bir itme ve çekme var; net olarak, BTC, gün içinde %8 düşüşle aradaki yarı yolda sona eriyor. Ama aynı zamanda muhtemelen geçen bir buçuk yılda olduğumuzdan daha yeni bir rejimde olduğumuzu düşünüyorum. Burada işlerin nasıl yürüdüğünü görmemiz gerekecek.

Bitcoin

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson

İnsanlar sık ​​sık siyasete girmemem gerektiğini söylüyor. İnsanlara endüstri olarak kim olduğumuzu hatırlatıp duruyorum, çünkü mücadelemiz belirli bir token’in başka bir token’e göre daha yüksek bir fiyata sahip olmasıyla ilgili değil. Mücadelemiz nihayetinde özgürlük ve bir özgürlük mücadelesi. İnsanlara kendi kurumları olma, kendi bankaları olma gücünü vermek. Her ne olursa olsun, daha önce doğrulanamayanları doğrulamak için.

‘Wolf of All Streets’ kripto traderı Scott Melker

Scot Melker, Ukrayna ordusuna yapılan Bitcoin bağışları arttıkça, “Bitcoin, suçlular için berbat bir araçtır, ancak yardım ve bağışlar için mükemmel bir araçtır” diye tweet attı.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano

Amerika Birleşik Devletleri, dünyanın büyük bir bölümünün rezerv para birimi olarak ABD dolarını kullanmadığı bir dünyada ne yapacağını düşünmeye başlamalı. Varsayımsal durum, ABD doları sisteminden çıkma niyetlerini uzun süredir açıklayan Rusya ve Çin’in, mevcut küresel rezerv para birimini kullanmanın maliyetlerinin çok yüksek olduğuna karar vermesini sağlayacaktır.

Bitcoin

Bu oyun teorisi bizi Bitcoin’e götürüyor. Küresel rezerv para biriminin üreticisi ve dağıtıcısı olmanın bir sonraki en iyi seçeneği, tek bir ülkenin kontrol etmediği bir küresel rezerv para biriminin en gelişmiş kullanıcısı ve sahibi olmaktır.

Bu teşvik, bu süper güçleri Bitcoin’in önümüzdeki on yıllar boyunca gerekli olacağını fark etmeye yönlendiriyor. Büyük bir sahiplik hissesi olan ülkeler, kendi ülkelerinde madencilik ve diğer Bitcoin yanlısı faaliyetler yürütmenin yanı sıra önemli bir avantaja sahip olacaklar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: