Bitcoin

Gözler Bu 9 Altcoin Projesinde: Sosyal Medyada Pik Yaptılar!

single-image

Rusya-Ukrayna krizinden kaynaklanan panik satış piyasaları terk ederken, Bitcoin 40 bin dolar direncini bir kez daha test etmeye hazırlanıyor. Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) gibi büyük hacimli altcoin projeleri de geçen haftanın kayıplarını hızla telafi etmek üzere harekete geçti. Peki, bu süreçte kripto yatırımcıları sosyal medyada en çok hangi altcoin’lerden bahsetti. Watcher.Guru’dan elde edilen veriler eşliğinde bu soruyu cevaplayalım. Ayrıntılar Kriptokoin.com‘da.

Bu hafta, yatırımcılar bu 9 altcoin projesine odaklandı

Lider kripto 40 bin dolar direncini test etmek üzere yola çıktı. Dün, BTC fiyatının kısa süreliğine bu direnci aştığını gördük, ancak daha yüksek seviyelerden gelen kar alımları ivmenin soğumasına neden oldu. Watcher.Guru verilerine göre Bitcoin bu hafta Twitter’da en çok konuşulan kripto para birimi. Toplam, 3 milyon 349 tweet’e konuk oldu ve bu süreçte, bir noktada %20’ye varan haftalık kaybını büyük oranda telafi etti. ETH, CTZ, CAKE ve SHIB listenin ilk kripto para birimini oluşturuyor.

Bu hafta, Twitter’da en çok konuşulan ilk 10 kripto para arasına ulaşan altcoin projeleri arasında Rarible NFT platformunun yerel kriptosu RARI’yi de görüyoruz. RARI, 150 bini aşkın tweet’te konu oldu ve listenin dokuzuncu sırasında. Meme coin liderleri Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) her zaman olduğu gibi ilk 5’e oynayan popüler kriptolar. PoS Blockchain devi Cardano (ADA), ağ güncellemelerini hızlandırdığı süreçte sosyal medya bahsinde de iyi bir performans gösterdi. Cardano, geçtiğimiz 7 gün içinde 187,132 tweet’te görüldü ve %20’ye ulaşan haftalık değer kaybını %5 düzeyine indirdi. Listesinin son sırasında konumlanan SafeMoon (SAFEMOON), 138 bin tweet’e konuk olduğu haftada %5 değer kazandı. Bu kriptolarla birlikte listenin genel görünümü aşağıdaki gibidir.

  • Bitcoin (BTC)
  • Ethereum (ETH)
  • Tezos (XTZ)
  • Pancake (CAKE)
  • Shiba Inu (SHIB)
  • Dogecoin (DOGE)
  • Baby Doge Coin (BABYDOGE)
  • Cardano (ADA)
  • Rarible (RARI)
  • SafeMoon (SAFEMOON)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: