Bitcoin

Bitcoin ve Altcoin’leri İçeren Önemli Yasa Geliyor!

single-image

İngiltere Hükümeti, yakın tarihli bir rapora dayanarak, kara para aklamada Bitcoin ve altcoin’lerin kullanımıyla mücadele etmeyi amaçlıyor. Bu yönde hazırlanan yasa tasarısı, yabancı şirketlerin kimlik bilgilerini açıklamalarını zorunlu kılan ekonomik suç yasasıyla birlikte sunuldu. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Kara parayla mücadele için Bitcoin ve altcoin piyasasına düzenleme

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve artan kripto para suçları, İngiltere’de “kara para” ile ilgili endişeleri artırdı. İngiltere’de 2018 yılında hazırlanan ancak daha sonra askıya alınan ve kimliği belirsiz mülk sahipleri ile toprak sahiplerinin kimliklerinin açıklanmasını talep eden yasa tasarısı, Ukrayna-Rusya savaşı ve Rus oligark tehlikesiyle yeniden gündeme geldi.

Bu yasa ile İngiltere’de suçlu ve suç bağlantılı kişilerin arazi ve mülk sahiplerinin arkasına saklanmalarının engellenmesi amaçlanıyor. Devlet, hak sahiplerinin kimliklerini açıklamayan şirketlere mülk satışını kısıtlayabilecek ve bu emlak şirketlerinin yöneticileri 5 yıla kadar hapis ile cezalandırılabilecek.

Tasarı, İngiltere’deki yasadışı ekonomik faaliyetlerin finansmanında Bitcoin dahil dijital para birimlerinin kullanımını engellemek için hazırlanıyor. ‘Kara para’ akışını kontrol etmek ve gerektiğinde kripto para birimlerine el koymak için reformlar hakkında bir beyaz kitap yakında Companies House’a sunulacak.

Bitcoin

Yasayla kripto varlıklara el koyma da düzenleniyor

Yasa taraftarları, Rus saldırganlığının ve devam eden jeopolitik krizin düzenleyicilerin hızlı hareketini motive edebileceğini savunuyorlar. İngiltere’nin yeni ekonomik suç yasası, dijital varlıkların suç finansmanında kullanımını ele aldı. Ekonomik suç yasasında önerilen reformla, yabancı mal sahipleri ve yeni şirketlere kaydolan başvuru sahiplerinin kimlikleri hakkında bilgi vermelerini zorunu tutulacak.

Tasarıda ayrıca “bildirilmemiş varlık emirleri sistemi”ni güçlendirmek amacıyla, şahıslardan varlıklarının kaynağını göstermelerinin istenilebileceğine yönelik bazı maddelere yer veriliyor. Bu şekilde yasal kaynağı olmayan servetlere el konulması amaçlanıyor.

İki teklifin kitlesel çekiciliği var ve Birleşik Krallık Hükümetine kripto para birimlerini el koyma yetkisi veriyor. Hükümetin İngiltere ekonomisindeki ‘kara para’ akışına ilişkin endişeleri, Rusya-Ukrayna savaşının artan baskısı ile arttı. Uzmanlara göre kripto para birimlerine olan talep, İngiltere düzenleyicileri tarafından yeni yasa tasarısının sunulmasıyla düşebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: