Bitcoin

Bitcoin Düşecek! Altın ise Bu Seviyeleri Kıracak

single-image

Ünlü bir Bitcoin eleştirmeni ve karşıtı olan Peter Schiff, Twitter’dan altının yakında yükseleceğini ve lider kriptonun kısa vadeli yükselişinin sona ereceğini söyleyerek, bunun olası nedenlerini açıklıyor. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

“Altın sıçrayacak, Bitcoin (BTC)’nin ölü kedi sıçraması yakında sona erecek”

İlk önce belirmek gerekiyor ki bu tür açıklamalar, SchiffGold kurucusunun ‘Bitcoin’in sonu yakın’ tahminlerinin ilki değil. “Altın kurdu” olarak da tanınan milyarder yatırımcı, tweetinde ham petrol fiyatının 106 dolar seviyesine yükseldiğini hatırlatıyor ve bundan sonra 140 dolara çıkmasını beklediğini söylüyor. Peter Schiff’e göre altın, yükselen bir sonraki varlık olacak.

Altın kurdu, sarı metalin mevcut 1.924 dolar fiyat seviyesinden 1.950 dolara yükseleceğini ve 2.000 doları geçer geçmez de tüm zamanların en yüksek seviyesinin ufukta olduğunu belirtiyor. Daha sonra Peter Schiff, borsadaki ölü kedi sıçramasının ve Bitcoin (BTC)’deki yükselişin sona ereceğini tahmin ediyor:

Petrol fiyatı 106 doları aştığı için çıkış yaptı. 140 dolara kadar açık bir şekilde seyrediyor. Altın muhtemelen sırada. Fiyat 1.950 doları aştığında, tüm zamanların yeni bir rekorunu kırmak için 2.000 doları aşacağını düşünüyorum. Ayrıca para kaybeden hisse senetlerindeki ölü kedi sıçraması gibi görünüyor ve Bitcoin bitti!

Ocak ayı sonlarında Petere Schiff, Twitter’da, BTC 35.000 dolara düştüğünde, lider kripto paranın düşüş yolunda 30.000 dolar seviyesini geçer geçmez bir ani düşüşle karşılaşmasını beklediğini yazdı.

Balinalar 11,78 milyon BTC biriktirdi

Dijital altın, 38.000 dolardan 40.200 dolar çizgisinin üzerine çıktığı ve ardından daha da yükseldiği 28 Şubat’tan bu yana yükselişte. Bugün, 45.000 dolar seviyesinin üzerinde yerel bir zirveye ulaştı. Şu anda BTC, 15 Şubat’ta en son görülen fiyat seviyesinde. Bununla birlikte, Bitcoin, 68.789 dolarlık tarihi bir fiyat zirvesine ulaştığı 10 Kasım’dan bu yana düşüyor. BTC şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana %40 düştü.

Bitcoin

Glassnode ve IntoTheBlock raporlarına göre, büyük yatırımcılar son zamanlarda aktif olarak Bitcoin biriktiriyor. Geçtiğimiz 30 gün içinde, bir yıldan fazla bir süre önce ilk kez Bitcoin alan BTC cüzdanları, varlıklarına %4,13 ekledi. Artık 516.369.232.000 dolar değerinde şaşırtıcı bir BTC’ye sahipler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: