Genel

Bitcoin ve kripto para yatırımları bulunan Nexon’un kurucusu vefat etti

single-image

Güney Kore’nin en büyük oyun firması olan Nexon’un kurucusu ve üst şirketi olan NXC Corporation’ın eski yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Kim Jung-ju, ABD’de vefat etti. Ölümü NXC de duyururken Kim Jung-ju’nun vefatının sebebinin ise henüz belli olmadığı, ailenin ise büyük bir yıkım yaşadığı belirtildi.

1994 yılında kurulan Nexon şirketi, The Kingdom of the Winds, Dark Ages: Online Roleplaying, Elemental Saga, Kartrider ve MapleStory gibi çok-oyunculu çevrim içi oyunların öncüsüydü. Nexon ayrıca ilk ücretsiz oyun modelini deneyen de şirketlerdendi.

Korbit borsasının da sahibi…

Kim Jung-ju, 2005 yılından bu yana yürüttüğü şirketin yönetim kurulu başkanlığını geçen sene bırakmıştı. Nexon, son yıllarda ciddi bir büyüme kaydetmişti. Nexon’un üst şirketi olan NXC, aynı zamanda Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Korbit’in de sahibiydi.

100 milyon dolarlık Bitcoin almışlardı

Nexon şirketi adını geçen sene Nisan ayında 100 milyon dolarlık Bitcoin alımıyla da duyurmuştu. Şirket yaptığı açıklamada 58 bin 226 dolar ortalama ile 1717 BTC aldığını açıklamıştı. Alınan Bitcoin’lerin NEXON’un toplam nakit ve nakite eşit rezervlerinin yüzde 2’sini oluşturduğu belirtilmişti. Japon-Güney Kore ortaklığındaki şirketin 2018 yılındaki net geliri 2,5 milyar doların üzerindeydi. Nexon’un tüm dünyada 6 binden fazla çalışanı bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: