Bitcoin

Bitcoin (BTC)’in Her Adımını Bilen Analist, Yorumlarıyla Can Sıktı!

single-image

Deneyimli bir trader olan Peter Brandt, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC)’’in yatırımcılarını eleştirdi. Brandt, Bitcoin’i uzun bir süre tutmanın bir anlamı olmadığını iddia etti. Bu durum, uzun süredir Bitcoin’ini satmayan “hodler”ları üzdü. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Bitcoin hodler’ları, Peter Brandt’in yorumlarıyla darbe yedi

Bitcoin yatırımcıları, beklenen pişmanlık nedeniyle genellikle satmakta tereddüt ederler. Kripto para ticaretinin daha karışık olduğu da düşünüldüğünde, birçok yatırımcı “hodling”e bağlı kalmayı tercih eder. Yani, kripto parayı elinde tutmayı yeğlerç Ancak Brandt, Bitcoin’in döngü zirvelerinin “kolayca tanınabilir” olduğunu söylüyor. Bu nedenle, piyasa zirvelerinin netliği göz önüne alındığında, uzman, en büyük kripto para biriminin “bir din olmadığını” vurgulayarak, yüzde 80’lik bir düzeltme riskinin yatırımcılar için bir anlam ifade etmediğine inanıyor.

Daha önce Bitcoin analizleriyle gündeme gelen Brandt, BTC’yi uzun bir süredir tutmanın bir anlamı olmadığını söyledi. Trader, “aynı parayı tekrar tekrar kazanmayı” sevmediğini açıklıyor. Bu sırada, yüzde 80’lik bir düşüşten kurtulması için Bitcoin’in yüzde 400’ün üzerinde artış yaşaması gerektiğini öne sürüyor.

Bitcoin’de zirve seviyeler nasıl belirlenebilir?

Brandt, attığı bir başka tweet’te Bitcoin’deki zirve seviyelerin nasıl belirlenebileceğine dair yorumlarda bulundu. Uzman, daha  önce de laf attığı “lazer gözlere” değindi. “Lazer gözler”, Twitter’da Bitcoin’de yükselişe geçen kişilerin sosyal medya platformunda gözlerine lazer eklemesiyle oluşan bir “topluluk” oldu. Brandt, “Bitcoin hayranlarının 100.000 dolar beklentisiyle Twitter profillerine ekledikleri lazer gözlerin” üst sinyal belirleme konusunda rehberiniz olabileceğini iddia ediyor.

Bu sırada Bitcoin’in toparlanması, kripto para birimi 45.000 dolara ulaştıktan sonra durdu. Bununla birlikteFidelity Investments küresel makro direktörü Jurrien Timmer, yakın zamanda en büyük kripto para biriminin çift dipli bir model oluşturduğunu ve bunun traderlar için bir satın alma sinyali olabileceğini belirtti. Bitcoin (BTC), yazım sırasında 43.481 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde yüzde 1’lik bir düşüş yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: