Bitcoin

Bitcoin İçin Bu Seviyeleri Not Edin!

single-image

Bitcoin, geleneksel pazarlardan daha iyi performans gösterdiği için güçlü görünüyor. Yazım sırasında BTC, 43.400 dolar civarında işlem görüyor.

  • Bitcoin Çarşamba günü 45.000 doların üzerine çıktı.
  • Yükselen fiyat hareketi analistlere göre, potansiyel bir eğilimin tersine çevrildiğini gösteriyor.
  • 48.250 doları kırmak, BTC’yi 56.000 dolara gönderebilir.

Bitcoin, son üç günde %20’den fazla piyasa değeri kazandıktan sonra yeniden gündeme geldi. Daha fazla yukarı doğru baskı, yeni bir yükseliş trendini başlatma gücüne sahip olabilir. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Bitcoin fiyatı tekrar yükseliş eğilimine girdi!

Bitcoin, yeni bir yükseliş trendinin olası başlangıcına işaret ederek yukarı doğru eğilim göstermeye devam ediyor. Lider kripto para birimi, arkasındaki satın alma baskısı arttıkça artıyor. Fiyatlar, üç günlük yükseliş ivmesinin ardından, 45.350 dolara kadar yükseldi. Küresel piyasalar titrek zeminlerde kalırken, Bitcoin daha yeşil çayırlara doğru ilerliyor gibi görünüyor.   

Kaynak: TradingView

Parabolik SAR, BTC’nin Kasım 2021’in başından bu yana tuzağa düştüğü düşüş trendinin tükenmiş olabileceğini gösteriyor. Haftalık grafikte durma ve geri dönüş noktaları, olumlu bir işaret olarak kabul edilen Bitcoin fiyatının altına düştü. Son dönüş, trendin yönünün düşüşten yükselişe geçtiğini gösteriyor. Tarihsel olarak parabolik SAR, Bitcoin fiyatının seyrini belirlemede oldukça etkili oldu. Durdurma ve tersine çevirme sisteminin haftalık grafikte düşüşten yükselişe geçtiği son dört kez, BTC‘nin fiyatı sırasıyla %73, %644, %43 ve %250 arttı.

Analistlere göre, 48.250 doları aşmak, Bitcoin’i 56.000 dolara itebilir

Oranlar boğaların lehine görünse de analistlere göre, IntoTheBlock’un IOMAP’si, en iyi kripto para biriminin ileride hala sert bir dirençle karşılaşabileceğini ortaya koyuyor. Yaklaşık 3,40 milyon adres daha önce 47.000 ila 49.500 dolar arasında 1.71 milyondan fazla BTC satın almıştı. Bu arz duvarının önemi göz önüne alındığında analistlere göre, trader’ların iyimser görünümü doğrulamak için bunun üzerinde belirleyici bir haftalık kapanışı beklemeleri gerekebilir. 

Kaynak: IntoTheBlock

Analistlere göre, 48.250 dolarlık bariyeri aşmak, Bitcoin’i 56.000 dolara itebilir. Yükseliş tezinin geçerli olması için Bitcoin’in 38.300 doların üzerinde işlem görmesi gerektiğini belirtmekte fayda var. Bu destek seviyesinin üzerinde tutunamamak analistlere göre, fiyatları 30.000 dolara geri gönderen bir satışı tetikleyebilir. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: