Bitcoin

Bitcoin Milyoneri Konuştu: Bu 3 Altcoin’den Alıyorum!

single-image

Kiarash Hossainpour, 22 yaşında bir Bitcoin milyoneri. Nasıl zengin olduğunu ve bugün hangi kripto paralara yatırım yaptığını açıklıyor. Biz de genç milyonerin paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

Nasıl genç yaşta bu kadar zengin oldu?

Kiarash Hossainpour, verdiği röportajda kendisi hakkında her zaman ‘küçük bir inek’ olduğunu söylüyor. İlk bilgisayarına on yaşındayken sahip olduğunu ekliyor. Hossainpour, oyun oynamaya başladığında babasının “Hayır, oynamayı bırak, onun yerine programlama öğren” dediğini ifade ediyor.

Hossainpour, babasının bir programcı olduğunu ve ona nasıl kod yazılacağını öğrettiğini açıkladı. “Bir noktada babam bana, “YouTube’a bakın, bunlar 20-30 yaşlarında iki kişi, bu siteyi kurdular ve şimdi milyarderler. Neden böyle bir şey yapmıyorsun?” dedi.

Genç Berlinli okuldan sonra programlamaya başladı ve web siteleri oluşturmanıza izin veren bir yazılım olan WordPress ile tanıştı. O zamanlar Hossainpour ayrıca oyun internet forumlarındaydı, oyun ortamını ve ihtiyaçlarını biliyordu. Para için forumlardan oyuncular için web siteleri oluşturmaya başladı. Bir web sitesi için ortalama 34 dolar (30 Euro) aldı. Oyun dünyasından insanlar, oyunlardan ürün satabilmek için çoğunlukla kendi web sitelerini istediler.

Bitcoin

Hossainpour, “Bazıları gazete turları yapıyor, ben WordPress siteleri oluşturdum” diyor. Bir noktada, derin web forumlarında aynı hizmet için kendisine çok daha iyi ödeme yapıldığı fikrine kapıldığını söylüyor. 22 yaşındaki oyuncu, “Suçlulara ek olarak, oyun sahnesinden pek çok sıradan insan orada takılıyor” diyor. Ancak euro olarak ödeme almak yerine orada Bitcoin aldı. Bu, yaklaşık sekiz yıl önce, kripto para biriminin hala 14 dolara mal olduğu zamandı. Bağlam için, bugün aynı Bitcoin 40.000 dolardan fazla.

Bitcoin ile ödeme almak, Hossainpour’un kripto dünyasıyla ilk karşılaşmasıydı. “Ayrıca ilk başta Bitcoin’in sadece yasadışı mallar için bir ödeme yöntemi olduğunu düşündüm” diyor. İlk başta arkasında gördüğü tek şey buydu ve bu yüzden Bitcoin’ini parayla takas etti.

Bitcoin fiyatı ‘kesinlikle çılgın, delice’

2013 yılında Hossainpour, Bitcoin’in ilk gerçekten büyük fiyat artışına tanık olduğunu söylüyor. O zaman, kripto para birimi ilk kez 1.000 dolar işaretini kırdı ve Kasım 2013’ün sonunda, yılın başından bu yana 80 kat büyümüştü. O zamanlar 14 yaşında bir genç olarak, “Şimdi kazandığımı Bitcoin’de bırakmış olsaydım, şimdiye kadar birkaç bin avrom olurdu. Bu yüzden araştırmaya başladım.”

Programcılık ve okulun yanı sıra Hossainpour, 16 yaşındayken çok başarılı olduğunu söylediği ‘Kyle Hoss’ adlı bir YouTube kanalı açtı. Esas olarak tepki klipleri veya yeme testleri gibi eğlence videoları yaptı. Bugün yaklaşık 500.000 kişi kanalına abone oldu, ancak şu anda kanalı durdurulmuş durumda.

Bitcoin

YouTube kanalından para kazanabildi ve yaklaşık altı yıl önce Bitcoin’e yaklaşık 45.000  dolar yatırım yaptı. “Hepsini yatırdım” diyor. Ve bu işe yaradı. Fiyat artmaya devam etti, o kadar muazzam ki, 18 yaşına geldiğinde milyonu kırdı. Hossainpour, “Kesinlikle çılgın ve delice,” diyor.

Ailesi, 18 yaşında aniden milyoner olduğunu öğrendiğinde, “kesinlikle şok oldular ve şaşırdılar” diyor. Hossainpour, hesap numaralarının da sadece ekrandaki rakamlar olduğunu ancak kripto ile bunun başka bir şey olduğunu söylüyor. Ailesi önce ona bununla herhangi bir ödeme yapıp yapamayacağını, hatta yasal olup olmadığını sordu. Hossainpour, “Ama genel olarak, ailem çok mutluydu” diyor.

“Hype’a dayalı çoğu altcoin projesi sıfıra düşecek”

Şu anda Hossainpour’un iki işi var. Yalnızca kripto dünyasıyla ilgili yeni bir YouTube kanalı olan ‘Hoss’u yönetiyor ve iki arkadaşıyla özel sermaye fonu şeklinde çeşitli kripto para birimlerine yatırım yapıyor. Sadece kendi özkaynaklarını kullanıyorlar.

Hossainpour, “Bütün gün oturup yatırım yapıyoruz ve kripto piyasasının nabzını tutuyoruz” diyor. Bitcoin’in aşırı derecede dalgalandığının farkında olduğunu ancak bundan korkmadığını ve bunu yatırıma karşı bir neden olarak görmediğini söylüyor. Hisse senetlerine veya ETF’lere yatırım yapmıyor, sadece kripto para birimlerine yatırım yapıyor.

Bitcoin

Hossainpour, “Pek çok insan, piyasada bu kadar çok bulunan birinin en çılgın kripto paraları bildiğini ve gerçekten nadir kripto para birimlerine yatırım yaptığını ve gizli ipuçlarına sahip olduğunu düşünüyor veya bekliyor” diyor.

Kendisi çok fazla Bitcoin ve çok fazla Ethereum olmak üzere, en büyük ve en iyi bilinen iki kripto para birimine sahip. Ayrıca parasını biraz daha küçük iki kripto para birimi olan Solana (SOL) ve Terra (LUNA)’ya yatırıyor. Hossainpour, “Bunlar en çok inandığım dört varlık” diyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: