Bitcoin

Elon Musk ve Kardeşi Şaşırttı: Bu Altcoin İçin Umutluyum!

single-image

Elon Musk kripto dünyasında bir trend belirleyici ve ikon oldu, ancak kardeşi Kimbal aynı olumlu duyguları paylaşmıyor. Kimbal Musk, yapılan bir röportajda, çevreye olumsuz etkisi olan her şeye karşı olduğunu ima ederek üretiminde fazla enerji harcanan kripto paralara karşı çıktığını belirtmiş oldu. Ancak lider altcoin Ethereum’un 2.0 geçişi konusunda umutlu olduğunu belirtiyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Kimbal Musk, çevreye olumsuz etkisi olanlara karşı

Kimbal Musk, Input Magazine ile yaptığı bir röportajda, “Çevresel etkisi bu düzeyde olan her şeye şiddetle karşıyım” diyerek teknolojiye karşı çıktı. Kimbal Musk, çevre dostu restoran grubu The Kitchen’ın sahibi ve tahmini net değeri 700 milyon dolar. Tesla ve SpaceX’in yönetim kurullarında görev yapıyor. Tesla’da önemli hisselere sahip.

"Çok Konuşulacak" Bitcoin Yorumları!

Madencilikten işlemlere kadar bazı kripto para birimleri, endişe verici miktarda elektrik gerektirir. Bir Bitcoin işleminin, tipik bir ABD hanesine 78 günden fazla güç sağlamaya yetecek 2.292.5 kilovat saat elektrik yaktığı tahmin ediliyor. Günde 200.000’den fazla işlem ve sayımla, kriptonun çevresel etkisine ilişkin endişeler artıyor. Aktivistler, kriptonun popülaritesinin muazzam bir karbon ayak izi oluşturduğunu ve nihayetinde iklim krizine katkıda bulunduğunu söylüyor.

Elon ve Kimbal Musk, Ethereum 2.0 konusunda umutlu

Bir kripto savunucusu olsa da Elon, en azından kısmen kardeşinin endişelerini anlıyor. Tesla CEO’su, kriptonun çevresel etkisini azaltmak için ilerleme kaydetmesi gerektiğini kabul ediyor ve daha önce de bildirdiğimiz üzere, bu nedenle Tesla müşterilerinin geçen yıl Bitcoin’de ödeme yapmasını yasakladı. Ancak her iki kardeş de Ethereum 2.0 konusunda umutlu.

IBM Avrupa’da Blockchain Tabanlı Yeşil Enerji Ağı Oluşturuyor

Şu anda, Bitcoin ve bazı büyük kripto para birimleri, işlemleri onaylamak ve Blockchain’e blok eklemek için proof of work (PoW) adı verilen bir konsensüs algoritması kullanıyor. Bu algoritma, madencilerin madencilik ekipmanını sürekli  olarak çalıştırmasını gerektirir ve bu da fahiş enerji maliyetlerine neden olur. Ethereum 2.0 ile, karmaşık hesaplamaları ortadan kaldıran ve sonuç olarak enerji tüketimini büyük ölçüde azaltan yeni bir proof of stake modeli uygulanacak. Musk ayrıca, gıda eşitliği kripto kolektifi Big Green DAO hakkında bilgi verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: