Bitcoin

Korkutan Veriler Geldi: Bitcoin Bu Seviyelere Düşebilir!

single-image

Amiral gemisi kripto para Bitcoin (BTC) şu anda 662.000 Bitcoin (BTC) adresinin yaklaşık 880.000 BTC tuttuğu 40.000 dolar civarındaki temel destek seviyesinde bulunuyor. Bitcoin (BTC) fiyatının 40000 dolar seviyelerinin altına düştüğü bugünlerde, dünyanın en büyük kripto para biriminin artan bir şekilde benimsenmesi söz konusu oldu. Konunun ayrıntıları Kriptokoin.com’da.

Bitcoin (BTC) bu seviyelere düşebilir

Rusya’nın Ukraya’yı işgali ile zaten türbülans ortamında işleyen kripto piyasalar krize nükleer boyutun da eklenmesiyle daha da karıştı. Nükleer tehdit piyasaları dalgalandırdıkça Bitcoin ABD hisse senetleriyle birlikte düşüyor. BTC/USD, Ukrayna gelişmelerine ilişkin endişelerle hızlanarak iki gün içinde %10’un üzerinde değer kaybetti.

4 Kez Bilen Analist Uyardı: Bitcoin Bu Seviyelere Düşebilir!

Popüler kripto para analiz ve istatistik firması IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, 0,1 ile 1 BTC arasında tutan adreslerin sahip olduğu toplam Bitcoin bakiyesi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 780,00 birim Bitcoin (BTC)’e ulaştı. Analiz firmasının açıkladığı rapora göre, birikimin büyük kısmı 4.000 ila 40.000 dolar arasında Bitcoin (BTC) tutan adresler arasında gözlemlendi. IntoTheBlock konuya ilişkin tweet’inde, “4.000 ila 40.000 dolar arasında kabaca #Bitcoin tutan grup, geçen ay en hızlı büyüyen gruptu” ifadelerini kullandı. 662.000’den fazla Bitcoin adresi bu fiyattan yaklaşık 880.000 BTC aldığından, 40.000 dolarlık fiyat seviyesi lider kripto para birimi için büyük destek olarak kabul ediliyor.

Mart'ın Parlayan Altcoin Projeleri Açıklandı

Adresler satışa geçebilir

Popüler kripto para birimi trader ve analisti Ali Martinez, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada “BTC bu kadar önemli bir destek bölgesinin üzerinde tutunamazsa, bu adresler önemli kayıplardan kaçınmak için varlıklarını satmaya meyilli olabilir” ifadelerini kullandı. BTC 40.000 dolarlık desteği tutamazsa ve bazı traderlar satmak zorunda kalırsa, BTC’nin fiyatı 39.000 doların altına düşebilir ve bu da dünyanın en büyük kripto para birimi için bir başka önemli destek olarak kabul edilir. Martinez tarafından sağlanan diğer veriler, Binance Vadeli İşlem traderlarının %58,65’inin Bitcoin’de net uzun vadeli olduğunu ve bu da kaldıraçlı traderları tasfiye etmek için büyük bir düşüşe yol açabileceğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: