Bitcoin

Tarihsel Olarak Doğru Bitcoin Sinyali Yandı! İşte Olacaklar

single-image

Öngörülemeyen bir makro ortam nedeniyle, Bitcoin fiyatı sadece 48 saat içinde 45.000 dolardan 40.800 dolara düştü. Boğalar 42.000 doları uzun süre koruyamadıktan sonra, Bitcoin (BTC) 4 Mart’ta yeni makro güçlere boyun eğdi. Şimdi analistler, BTC’nin daha yüksek seviyelere ulaşmasıyla güçlenen bir boğa sinyalinin uygun fırsat bölgelerini değerlendiriyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Nicholas Merten, tarihsel olarak doğru Bitcoin sinyalinin şimdi yandığını söylüyor

Tanınan bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) aşırı satıldığını ve önemli bir boğa koşusuna hazır olduğunu gösteren bir modeli inceliyor. Nicholas Merten, yakın tarihli bir Youtube videosunda, fiyat ve 200 günlük hareketli ortalama oranları kullanan bir osilatör olan Mayer Multiple ile ilgilendiğini paylaşıyor. Geniş zaman diliminde osilatör, en önemli hareketli ortalamalardan biri olarak kabul edilir. Merten’e göre Mayer Multiple, şu anda güçlü ve BTC’nin daha yüksek fiyat hareketinden kaynaklandığını gösteriyor. Analist aşağıdaki Glassnode grafiğini şunlarla yorumluyor:

Yeşil çizginin altında olduğumuzda, bu genellikle piyasanın aşırı satıldığının ve şimdi Bitcoin satın almak için iyi bir fırsat olduğunun bir işareti. Sadece fiyat kısa vadede daha sonra yükselme eğiliminde olduğu için değil, aynı zamanda önümüzdeki birkaç ay içinde, yeşil bölgenin altına düştükten sonra, piyasaların tipik olarak aşırı alım yaptığı pembe banda yönelmesi muhtemeldir.

Merten’e göre, Mayer Multiple, yakın tarihte Bitcoin için olumsuz bir eğilimin dibini belirlemek için güvenilir bir indikatör oldu. Kripto analisti, Bitcoin’in geçen yılın Temmuz ayındaki fiyat dönüşüne ve pandeminin neden olduğu Mart 2020 piyasa krizine işaret ediyor:

Gördüğünüz gibi, bu yılın Şubat ayında fiyatlandırma, bu yeşil bölgenin altına doğru güzel bir düzeltme yaşadı. Ve bu, fiyatlar yükselmeye başlamadan hemen önce, 2021 Temmuz’unda gözlemlediğimiz şeye oldukça benziyor. Ayrıca, bu alaka düzeyini yalnızca son birkaç ayda değil, burada fiyatların pandemi nedeniyle önemli ölçüde gerilediği Mart (2020) düşüşü sırasında gördük.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: