Bitcoin

Apple Efsanesi, Bu Altcoin’leri Eleştirdi, Bitcoin İçin “Saf Altın” Dedi!

single-image

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, son günlerde vermiş olduğu bir röportajda lider kripto Bitcoin için övgü dolu ifadeler kullanıyor ve onu ‘saf altın matematiği’ olarak nitelendiriyor. Öte yandan bir çok kripto para’nın dolandırıcılık odaklı olduğunu düşünüyor. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Steve Wozniak: Birçok altcoin projesi “soygun”

Bununla birlikte, efsanevi elektronik mühendisi ve bilgisayar programcısının, daha geniş kripto para birimi endüstrisi hakkında Bitcoin için taşıdığı olumlu hissiyattan eser yok. Bahsettiğimiz röportajda Steve Wozniak, birçok altcoin projesinin “soygun” olduğunu iddia ediyor ve günlük olarak yaratılan çok sayıda kripto para birimine dikkat çekiyor.

Steve Wozniak, Elon Musk’ın bir meme coin’i olan Dogecoin’i (DOGE) parlatmasından da bildiğimiz bir konuya da değiniyor. Apple’ın kurucu ortağı, token yaratıcılarının ünlülerin onaylarıyla alıcıları cezbetmeye çalıştığını söylüyor ve biraz ponzi iması da taşıyan şu açıklamayı yapıyor:

Şu anda ortaya çıkan çok sayıda kripto para birimi var. Herkes yeni bir tane yaratabiliyor ve  onunla ünlü bir yıldıza da sahip olabiliyor. Görünüşe göre, en erken aşamada, kuruş değerindeyken yatırım yapmak isteyen insanlardan bir sürü para topluyorlar.

Bitcoin

Steve Wozniak, aynı zamanda, başka bir Apple’ı tespit etmek zor olduğu için yatırımcıları başlangıç ​​kurucularına iyimser yaklaşmaya çağırıyor:

Onlar başka bir Apple olabilir ve henüz göremiyorsunuz. Bunu bir elektronik tabloda hesaplamanın bir yolu yok.

Steve Wozniak, hükümetlerin Bitcoin (BTC)’yi yasaklayacağını düşünüyor

Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, Steve Wozniak, Forbes Mexico ile yaptığı son röportajda Bitcoin (BTC)’yi ‘en şaşırtıcı matematik mucizesi’ olarak da nitelendirmişti. Ancak efsane isim geçtiğimiz Ekim ayında, kripto piyasasını bekleyen bir tehlikeyi de hatırlatmış ve hükümetlerin Bitcoin’i yasaklayacağını tahmin etmişti. Steve Wozniak, konuyu şu şekilde açıklamıştı:

Sorun şu ki, hükümetler asla kontrollerinden çıkmasına izin vermeyecek. Her şeyin kripto ile yapıldığı bir noktaya geldiyse ve gözlem ve vergilendirme için hükümetlerden geçmediyse…hükümetler buna izin vermezdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: