Bitcoin

Altın ve Kriptoda Bunları Bekliyorum!

single-image

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, mevcut piyasaları değerlendirirken değerli metal ve kripto paralara yönelik düşüncelerini aktardı. Altın fiyatları, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sebebiyle uzun bir süredir görülmeyen rekorlarına yükselirken kripto para piyasası gerileme yaşadı. Peki, sırada neler olabilir? Kriptokoin.com olarak İslam Memiş’in yorumlarını aktarıyoruz…

İslam Memiş’ten altın yorumu: Alım için uygun değil

Dolar ve altın piyasalarında şu anda alım için uygun bir zemin olmadığını düşündüğünü belirten İslam Memiş, yatırımcıların bekleyebileceğini söylüyor. Memiş, Rusya’ya yönelik yaptırımların fiyatları nasıl etkilediğine de değinip “Burada yaptırım kararlarının enerjiyi de kapsayıp kapsamayacağına yönelik bazı dedikodular var. Eğer Rus petrolüne ambargo gelirse, dünyada fiyatlar fahiş şekilde yükselecek,” ifadelerini kullandı. Bu durumun, pek çok sektörü negatif yönde etkileyeceği düşünülüyor.

Usta Analistler: Altın Gelecek Hafta Bu Seviyeleri Görebilir!

Memiş, Türkiye’deki enflasyona yönelik 2022 ve 2023 yılında artışın devam edeceğini öngördüğünü belirtiyor. Bu düşüncelerinin ardında enerji kaynağı sıkıntıları olduğunu belirtiyor. Bunun dışında uzman isim döviz kurlarındaki değişime de dikkat çekerek dolar endeksinin yükselişi sonucu 14.5 dolara artış yaşanmasına işaret etti. Uzman isim, “Özellikle panik ve korkuyla bu fiyatlardan döviz alımı yapanlar gördük. Burada zaman zaman kâr satışlarının yaşanmasını beklediğimi söyledim. Bu kurlardan piyasaya girenlerin biraz daha soğukkanlı olması tavsiyesinde bulundum,” ifadelerini kullandı.

Kripto para beklentisi ne yönde?

İslam Memiş, geçtiğimiz gün katıldığı bir yayında Rusya’nın Ukrayna’ya işgal girişimi nedeniyle kripto para piyasasında yükseliş öngörmediğini belirtti. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı’na göre Bitcoin fiyatında 34.000 dolar ila 52.000 dolar arasındaki seviyeler görülebilir. Bu sırada BTC ve altcoin piyasasında olumlu yönde hareketlenmeler oldu. Bitcoin, yazım sırasında yüzde 8.2’lik bir yükseliş ile 42.049 dolardan el değiştiriyor.

İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB ve Altcoin'leri Etkileyecek 7 Gelişme!

BNN Bloomberg bugün erken saatlerde Hazine Bakanlığı’nın web sitesinde bir basın açıklamasının sızdırıldığını bildirdi. Açıklama o zamandan beri kaldırıldı. Kripto para birimlerinin fiyatındaki son artışın ardında, ABD Hazine Bakanı Yellen’ın yaptığı kripto para açıklamalarının olumlu olması gibi faktörlerin yer aldığı düşünülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: