Genel

Binance CEO’su Zhao, Londra’da politikacılarla görüştü: Hatalarımız oldu!

single-image

Dünyanın en büyük borsası olarak kabul edilen Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz hafta Londra’da önemli politikacı ve yetkililerle görüşmelerde bulundu. 2 Mart’ta, Londra’nın ünlü Downing Sokağı’nda milletvekilleri ve ‘Lord’ların olduğu bir akşam yemeğine katılan “CZ”, burada bir de konuşma yaptı.

“Hatalar yaptık ama geride kaldı”

Konuşmasında, özellikle Binance’in kuruluş aşamasında bazı hatalar yaptıklarını ancak bunların geçmişte kaldığını belirten CZ, “Artık tüm Birleşik Krallık’ta regülasyonlara uyumlu bir şirket haline gelmek istiyoruz” dedi.

“Regülasyon mesajını net şekilde verdi”

ABD medyasından The Block’un ismini vermediği bir kaynak ise konuyla ilgili olarak “Zhao’nun, politikacıları etkilemek için fazladan bir çaba harcadığını söyleyebilirim” dedi. Bir başka kaynak ise CZ’nin konuşma yaptığı ortamda birçok politikacı ve milletvekilinin olmasının da, hükumetin onu ne kadar ciddiye aldığının bir göstergesi olduğunu, Binance’in de artık regülasyonlara uyacağı mesajını net şekilde verdiğini belirtti.

Hatırlanacağı üzere Binance, özellikle yaz aylarında İngiltere başta olmak üzere Avrupa’da birçok yaptırımla karşı karşıya kalmış ve bazı ülkelerdeki çeşitli işlemlerini kısıtlamak ya da askıya almak zorunda kalmıştı. Haziran ayında, Mali Davranış Otoritesi (FCA), Binance’in Birleşik Krallık’taki bir kuruluşu olan Binance Markets Limited’e ülkedeki tüm faaliyetlerini durdurması talimatını vermişti. FCA daha sonra yaptığı bir açıklamada da, Binance’i denetleyecek kapasitenin kendisinde olmadığını belirten bir açıklama yapmıştı.

Konuyla ilgili konuşan bir Binance sözcüsü ise, toplantıda neler konuşulduğu hakkında detaylı bilgi vermesinin mümkün olmadığını ancak, Zhao’nun her kayıt ve lisans belgesini almak için çalışacakları mesajını verdiğini belirtti.

Zhao’nun bugün çıkan bazı haberlerde de Londra’nın ünlü kulübü Chelsea’yi satın almak için bazı görüşmelerde bulunduğu ancak daha sonra bu adımdan vazgeçtiği belirtilmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Adblock test (Why?)

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: