Bitcoin

Balinalar Fiyatlar Düşerken Bu Altcoin Projelerinden Çokça Topluyor!

single-image

WhaleStats ve Coinglass verilerine göre, Bitcoin ve altcoin piyasası toplu halde düşerken, balinalar bir dizi coin/token’i toplamaya başladı. En dikkat çekici işlem, milyonlarca dolarlık BTC satın alan bir Fantom balinasından geldi…

Balinalar, düşüşü bu altcoin projeleriyle değerlendiriyor

Balina izleyicisi WhaleStats tarafından elde edilen verilere göre, kripto piyasası düşerken balinalar son saatlerde Bitcoin, Ethereum, Shiba Inu ve Chainlink gibi popüler coin/token’leri elden çıkarıyor. Son iki gün içinde, Bitcoin 42.000 doları aştığı için yatırımcılar rahat bir nefes aldı. Birkaç kripto önemli artışlar gördüğünden, altcoin’ler Bitcoin ile birlikte yükselişe geçti. WhaleStats, Bitcoin, Ethereum ve Chainlink’in satın alınması da dahil olmak üzere birçok işlemi ortaya çıkardı, ancak en son BTC işlemi, 58.896,000 dolar karşılığında 1.500 BTC satın alan bir FTM balinasıydı.

Bir diğer balina, 550 ETH için 1.493.921 dolar harcadı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Ethereum ayrıca son 24 saatteki en popüler token’lerden biriydi.

IntoTheBlock istatistiklerine göre, Shiba Inu balinaları son 24 saat içinde daha aktif hale geldi ve büyük işlemlerin sayısı %82 arttı. Büyük işlem artışları, genellikle kurumsal oyuncuların veya alım veya satım yapan balinaların artan etkinliğiyle ilişkilendirilir. En büyük 100 Shiba Inu balinası da portföylerini artırdı ve WhaleStats bu grubun ortalama SHIB bakiyesinde %178.87’lik artış olduğunu bildirdi. Portföylerinin ortalama SHIB değeri de aynı şekilde %180,48 arttı. Önceki 24 saat içinde hem işlem hem de aktif adresler sırasıyla %880 ve %18,18 arttı ve bu da sağlam on-chain metriklere işaret ediyor.

Kripto para piyasası bir darbe daha aldı

Bitcoin, 9 Mart’ta 42.000 doların üzerinde işlem görüyordu, günün ilk saatleriyle birlikte 39.000 dolara geriledi. Bu süreçte, kripto piyasasında toplam 211 milyon dolarlık long vadeli işlemler tasfiye edildi. Bitcoin’in ağındaki tasfiyelerin değeri, son 24 saat içinde Bitcoin fiyatı %7 oranında düştüğü için 68,55 milyon dolara yükseldi. Aynı zaman aralığında, Ethereum (ETH) vadeli işlemleri 50,57 milyon dolar kaybetti.

Analitik platformu Coinglass’ın istatistiklerine göre, kripto değerlerinde ek kazançlara güvenen toplam 59.945 yatırımcı tasfiyeler nedeniyle büyük miktarda para kaybetti. Kripto para birimlerinin büyük kısmı %2 ila %7 erirken, Bitcoin yazım sırasında 38.000 doları tutmaya çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: