Bitcoin

Binance CEO’sundan Bitcoin ve Altcoin Yorumu: Balon Mu?

single-image

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, şüphecilere rağmen daha da hızlı bir şekilde benimseniyor. Kripto milyarderi Changpeng Zhao (CZ), endüstrinin hiçbir yere gitmediğini söylüyor.

Bitcoin ve altcoin piyasası bir balon mu?

Bir tweet’te Binance CEO’su, kriptonun devam eden esnekliğinin de büyüyeceğini belirtiyor. CZ, Bitcoin (BTC)’de her zaman yükselişe geçti, bu nedenle varlığın iki ayağını da geride bırakması şaşırtıcı değil. Piyasa yansımaları, Dubai’nin kriptoyu kucaklamak için cesur bir adım attığı haberlerinin ardından geliyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, küresel bir finans merkezi olarak tanınan şehir, kripto için düzenleyici netlik sağlayacak bir Sanal Varlıklar Yasasını onayladı.

Binance patronu, kripto para birimlerinin yükselen fiyatlarının spekülatif bir balon oluşturduğu görüşüne sahip olan şüphecilere de sert çıkıyor. CZ, kripto piyasasının hala bir balonun içinde olduğunu düşünen kişilerin “kendilerinin bir balonun içinde” olduğunu söylüyor.

Bitcoin

Birkaç kripto eleştirmeni, kripto hakkındaki bu görüşü benimsedi ve sürdürmeye devam ediyor. Bunlar arasında Berkshire Hathaway’in kurucusu Warren Buffett ve yakın arkadaşı Charlie Munger var. Birkaç spekülatif çılgınlık yaşayan efsanevi yatırımcılar, genellikle kripto piyasasını ve özellikle Bitcoin (BTC)’yi 90’ların sonlarındaki dot-com balonuyla karşılaştırıyorlar.

Grantham, Mayo ve Otterloo’nun (GDO) kurucu ortağı Jeremy Grantham ve Big Short’dan bir hedge fon yöneticisi olan Michael Burry de kriptoyu balon olarak adlandıran şüpheciler arasında. Grantham’a göre, kripto piyasası bu yıl iflas etmeye hazır.

Bununla birlikte, CZ ve diğer piyasa katılımcılarının işaret ettiği gibi, kripto spekülasyonlarına meydan okumaya ve hatta bazı şüphecileri kazanmaya devam ediyor. Piyasa katılımcıları, kripto paranın kalıcı olduğuna dair kanıt olarak BAE, Singapur, Malezya ve El Salvador gibi ülkeler arasında artan benimsenmeye işaret ediyor.

Diğer dijital varlıkların da balon olmadığı kanıtlandı mı?

NFT’ler gibi diğer dijital varlık türleri de aynı damgayı yedi. Avustralya’daki Canberra Üniversitesi’nde kıdemli öğretim görevlisi olan John Hawkins, NFT’leri “pop kültürü ve kripto çılgınlığı tarafından şişirilmiş abartılı bir spekülatif balon” olarak nitelendiriyor.

Bitcoin

Bazı analistler, NFT balonunun şimdiden patlamış olabileceğini de belirtiyorlar. Bloomberg muhabiri Aaron Brown, en popüler NFT koleksiyonlarındaki işlem hacimlerinin son haftalarda %40’a kadar düştüğünü belirtiyor. Buna rağmen, piyasa NFT’ler için iyimserliğini koruyor. Taraftarları, NFT traderlarının sayısının arttığına dikkat çekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: