Genel

Kripto para piyasaları ABD’deki enflasyon rakamlarını bekliyor

single-image

Şubat ayında son 40 yılın rekoru olarak açıklanan ve yüzde 7.5 olan ABD enflasyon rakamları bugün güncellenecek. Ukrayna-Rusya savaşının petrol fiyatlarına etkisi, tedrik zincirinde yaşanan sorunlar ve Rusya yaptırımlarının ardından uzmanlar, yıllık enflasyon rakamının %7.9 olarak açıklanmasını bekliyor.

Bitcoin yeniden 40 bin doların altını gördü

Rakamlar, TSİ 16.30’da açıklancak. Enflasyon verilerinin Bitcoin‘e olan etkisi de merakla bekleniyor. Özellikle başkan Biden’ın dün imzaladığı kripto para kararnamesinde yer alan pozitif ibarelerin ardından en büyük kripto para, sabah saatlerinde 4 bin dolarlık bir yükseliş göstermiş olsa da, bugün itibariyle yeniden 40 bin doların altına düştü.

Hatırlanacağı üzere Kasım ayında açıklanan enflasyon verilerinin rekor kırmasıyla Bitcoin fiyatı da tarihinin en yüksek seviyesi olan 69 bin dolara yükselmiş ancak daha sonra ciddi düşüşler yaşamıştı. Verilerin açıklanmasıyla birlikte kripto para fiyatlarında sert ve volatil hareketler olabilir.

Enflasyon açıklaması ve sıcağı sıcağına yorumlar Youtube kanalımızda

Bugün 16.30’da açıklanacak olan enflasyona ilişkin Uzmancoin Youtube özel yayını 16.15’te başlayacak. Yayın öncesi hatırlatıcı oluşturmayı unutmayın!

Fed’in Mart ayındaki toplantısı bekleniyor

Öte yandan Enflasyonun rekor seviyede gelmesi durumunda, Fed’in Mart ayında yapacağı faiz toplantısının daha fazla önem kazanacak. Rusya-Ukrayna savaşından ötürü ABD Merkez Bankası’nın faiz artırım kararını erteleyebileceği ya da beklenenden çok daha az bir oranda faiz artırabileceği iddia ediliyordu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: