Bitcoin

“Tarihin En Büyük Balonu” Uzman: Altın ve Bunlara Koşun!

single-image

Çok satan Zengin Baba Yoksul Baba kitabının ünlü yazarı Robert Kiyosaki, ekonomi ve kripto paraların geleceği hakkında bazı karamsar tahminlerde bulundu. Kiyosaki, dünya tarihinin en büyük balonunda olduğumuza dair uyarının yanı sıra, hükümetin tüm kripto para birimlerine el koyacağını öngördü. Ünlü yazar çarenin altın ve Bitcoin gibi dezenflasyonist varlıklarda olduğunu düşünüyor…

Robert Kiyosaki, depresyon ve hiperenflasyon hakkında uyarıyor

Robert Kiyosaki, son birkaç gün içinde birkaç kasvetli tahminde ve uyarılarda bulundu. Salı günü, bir tweet aracılığıyla 1.8 milyon takipçisine “Bir B planınız var mı?” sordu. Ünlü yazar, hisse senetleri, emlak, emtia ve petroldeki balonlardan bahsederek, dünya tarihinin en büyük balonları oldukları konusunda uyarıyor. Geleceğe bakış açısından, hiperenflasyon ve depresyon konularını tweet’inde tartışıyor:

Dünya tarihinin en büyük balonu içindeyiz. Hisse senetlerinde, gayrimenkulde, emtialarda ve petrolde balonlar var… Gelecek mi? hiperenflasyon ile olası depresyon.

Yatırım Efsanesi: Altın ve Bunlardan Alın!

Robert Kiyosaki, daha sonra B planının “girişimci olmak” olduğunu açıkladı. Spesifik olarak, “borsadan uzak durun, kendi varlıklarınızı yaratın ve borç dolar olarak kullanın” diye ekledi. Bu, ünlü yazarın depresyon konusunda ilk uyarısı değil. Geçen yıl Aralık ayında, benzer şekilde bir depresyonun geleceğini tahmin etmişti.

“Joe Biden ve Fed doları yok ediyor”

Kiyosaki Twitter paylaşımlarında bu vurguyu sık sık yapıyor. Başkan Joe Biden’ı, yönetimini ve Fed’i yüksek enflasyon ve ABD dolarını yok etmekle suçluyor. Geçen hafta, yatırımcılara, enflasyondan nasıl kâr edeceklerini ve bir kapitalist gibi nasıl yatırım yapacakları hakkında tavsiyeler verdi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız açıklamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Peter Brandt’tan Yeni Bitcoin ve Biden Yönetimi Açıklaması

“Altın, gümüş ve Bitcoin’e koşun”

Salı gününe kadar Kiyosaki, Bitcoin konusunda yükselişteydi. Enflasyona karşı bir önlem olarak sık sık altın, gümüş ve Bitcoin satın almayı önerdi. Ancak Salı sabahı ABD hükümetinin tüm kripto para birimlerine el koymasını beklediğini tweet’ledi. Başkan Biden, kripto para birimlerini düzenleyen bir yürütme emri imzaladıktan sonra, bir sonraki adımın bir “Fed kripto” başlatmak olacağını açıkladı. Bundan sonra, tüm kripto para birimlerinin ele geçirileceğine ve hükümet kriptosunun baskınlaşacağına inanıyor.

Birçok kişi, Başkan Biden’ın yürütme emrinin kripto piyasası için olumlu olduğunu düşünüyor. 9 Mart’ta, Joe Biden tarafından imzalanan kripto kararnamesi hakkında, Bitcoin destekçileri ve uzmanları düşüncelerini paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: