Bitcoin

Ruslar, Bu 3 Altcoin Projelerinden Satın Alıyor: Neden Önemli?

single-image

ABD ve diğerleri tarafından uygulanan enflasyon, tedarik zinciri kesintileri ve yaptırımların tümü Rus rublesini vurdu. Rusya’nın Ukrayna’yı ilk işgalinden bu yana, ruble ABD doları karşısında %40 değer kaybetti. Sonuç olarak, bazı Rus vatandaşları kripto para birimlerine sığınıyor. Peki Ruslar hangi altcoin/token’leri satın alıyor? Ve neden önemli? Bu soruların cevaplarını dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance’i kullanarak cevaplayabiliriz…

Binance, Rusların enflasyonla nasıl savaştığını gösteriyor

Birçok Rusya vatandaşı, rublenin ABD dolarına göre düşmesiyle benzer pozisyonlar alıyor. Enflasyonun artmasıyla günlük temel ihtiyaçlar, arabalar, televizyonlar ve ilaçlar fiyatlarında artışlar görülüyor. İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Rus kripto alımları hakkında bazı bilgileri sağlayabilir. Bununla birlikte, bu veriler hala dünyadaki fiat-kripto ticaretinin en büyük tek kaynağını temsil ediyor ve Rusların hangi kriptolarda güvenlik buldukları hakkında iyi bir fikir verebilir…

Ruslar hangi altcoin/token’leri alıyor?

Binance işlemlerine bakıldığında, stablecoin’lerin Ruslar tarafından en popüler işlemler arasında olduğu görülmektedir. USDT-RUB çifti, hacim olarak rubleyi içeren en büyük ticaret çifti. Bu, Türk yatırımcıların satın aldıklarıyla yakından uyumlu ve Rus Tether ticaretinin hızla arttığına dair son raporlarla aynı doğrultuda. Bitcoin.com’un bildirdiği gibi, Rus rublesi işlemleri küresel USDT işlem hacminin %2’sinden fazlasını oluşturuyor.

Ruslar, Bu 3 Altcoin Projelerinden Satın Alıyor

En çok tercih edilen kripto paralar: BTC, BNB, ETH, XRP

İkinci en popüler yatırım, diğer ülkelerden gördüklerimizle aynı çizgide olan Bitcoin (BTC). Binance’in yerel stablecoin’i Binance USD ( BUSD-USD), üçüncü en büyük tercih. Ethereum (ETH-USD) ve XRP (XRP- USD), en çok işlem gören beş ruble cinsinden kripto ticaretinin listesini tamamlıyor.

2 Analist, Ethereum ve Bu Altcoin'ler İçin Uyardı

Neden bu altcoin/token’ler?

Ethereum, piyasa değerine göre ikinci en büyük kriptodur ve merkezi olmayan finansta geniş kullanım alanına sahiptir. Ripple (XRP), genellikle uluslararası havaleler için kullanılan ISO 20022 uyumlu bir para birimidir. Bu, deniz aşırı transferler için ideal bir kripto para birimi olduğu anlamına gelir.

Ripple Kâhini, XRP'de Patlama Bekliyor!

Bu veriler neden önemli?

Yatırımcılar sürekli olarak düşük riskli, yüksek kazançlı yatırımlar arıyorlar. ABD’deki resesyon korkuları yatırımcıları daha güvenli yatırımlara yönelttiğinden, bu istek son zamanlarda daha da arttı. Dolayısıyla, fiat para birimi volatilitesi karşısında Rusların hangi kriptoları satın aldığına dayanarak, enflasyondan en çok hangi coin ve token’lerin fayda sağladığını görebiliriz. Bu, önümüzdeki günlerde ve haftalarda göz önünde bulundurulması gereken bir şey.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gün içinde yaptığı açıklamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: