Bitcoin

12 Yıldır Uyuyan Bitcoin Balinası, Düşüşle Harekete Geçti!

single-image

Satoshi Nakamoto tarafından piyasaya sürülmesinin üzerinden 13 yıl geçen Bitcoin kripto para piyasasında önde gelen kripto para birimi olmaya devam ediyor. 2009’dan kalma eski bir BTC cüzdanı, artan kripto benimsemesiyle birlikte aktif hale geldi.

Antik cüzdanda 2,18 milyon dolar değerinde BTC bulunuyor

Bir Blockchain takipçisi olan Whale Alert, 50 Bitcoin içeren bir kripto cüzdanının neredeyse 12,5 yıl sonra aktif hale geldiğine dair bir güncelleme paylaştı. Blockchain.com’a göre, blok ilk Bitcoin’in piyasaya sürülmesinden sadece 10 ay sonra 23 Kasım 2009’da çıkarıldı. Bununla birlikte, BTC ilk olarak Şubat 2011’de 1 dolar seviyesini aşmışken, bugün 1 Bitcoin yaklaşık 43.000 dolardan işlem görüyor. Öte yandan kime ait olduğu bilinmeyen bu cüzdanın sahibi bugün milyoner oldu. Oldukça eski olan bu cüzdanda 2,18 milyon dolar değerinde 50 BTC token’ı bulunuyor.

Bitcoin (BTC)’i erken zamanlarında benimseyenlerin, kiralarını veya pizza faturalarını ödemeleri için token’ları farklı insanlara gönderdiklerine dair birçok hikâye bulunuyor. Sadece kendisine 2 pizza almak için 10.000 BTC harcayan Laszlo Hanyecz’in ünlü hesabı 2010 yılından geliyor. O zamanlar Bitcoin’leri sadece 40 dolar değerindeyken, şimdi 438 milyon dolardan fazla bir değere sahip olabilir. Ancak bu cüzdanın, bu olay gerçekleşmeden çok daha öncesine ait olduğu düşünülüyor.

Büyük miktarlarda Bitcoin taşındı

Kriptokoin.com olarak verilerini yakından takip ettiğimiz WhaleStats, son 24 saat içinde bilinmeyen cüzdanlardan farklı kripto borsa platformlarına birden fazla BTC işleminin aktarıldığını bildirdi. Bu işlemler, son 24 saat içinde BTC fiyatının yüzde 3 düşmesi sırasında gerçekleşti. Elde edilen verilere göre 5 farklı bilinmeyen cüzdandan Coinbase’e 248,84 milyon dolar değerinde 5678 Bitcoin transfer edildi.

4.100 BTC ise popüler kripto para borsaları olan Gemini’dan Coinbase’e taşındı. Bir başka kripto para borsası olan Xapo’daki diğer 4 cüzdan ise 157,7 milyon dolarlık Bitcoin’i Binance’e kaydırdı. Bitcoin, an itibariyle 43.452 dolar fiyatla işlem görüyor. Lider kripto para 36,769,720,188 dolarlık 24 saatlik işlem hacminde yüzde 5’lik bir artış gördü. Ayrıca BTC, 827 milyar doları aşan bir piyasa değeriyle hala kripto para piyasasına liderlik ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: