Genel

Jack Dorsey’nin ilk tweet NFT’si 48 milyon dolara satışta

single-image

Malezya merkezli blok zinciri hizmet sağlayıcısı şirket Bridge Oracle’ın CEO’su Sina Estavi, geçen sene 2.9 milyon dolara aldığı Jack Dorsey’nin tweet NFT’sini yaklaşık 16 katına, 48 milyon 750 bin dolara satışa çıkardı.

Yarısını hayır kurumuna bağışlayacak

Jack Dorsey, 2006 yılında Twitter tarihinin ilk tweet’ini atmış ve “Twittr’ımı kuruyorum” demişti. (“just setting up my twttr”) İşte geçen sene bu tweet’in NFT versiyonu 2.9 milyon dolara satılmıştı. Malezyalı işadamı ise şu anda bu tweet’i NFT pazaryeri OpenSea’de 14 bin 969 ETH’ye satışa koydu. Estavi, elde edeceği paranın yarısını ise, zor şartlarda yaşayan insanlara nakit para veren bir yardım kuruluşu olan GiveDirectly’ye bağışlayacağını söyledi.

Jack Dorsey: Neden %99’u değil?

Estavi’nin tweet’ini gören Jack Dorsey de, Malezyalı işadamına cevap verdi ve “Neden %99’unu bağışalmıyorsun?” dedi. Dorsey’nin, mesajında GiveDirectly ile beraber Tesla CEO’su ve Twitter’ın yeni yönetim kurulu üyesi Elon Musk’ı da etiketlemesi dikkat çekti.

Hatırlanacağı üzere Jack Dorsey, Kasım ayında Twitter CEO’luğunu bıraktığını açıklamıştı. Dorsey, ödeme şirketi Block’un çalışmaları üzerine yoğunlaşıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: