Bitcoin

Bitcoin (BTC)’inizi Satmayın: Tarihi Etkinlikten Haberler Var!

single-image

Önde gelen kripto para meraklıları, Miami Bitcoin Konferansında buluştu. ARK Invest CEO’su Cathie Wood ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’da etkinlik için bir araya geldi. İkili, değişen düzenleyici manzara, geleceğe yönelik projeksiyonlar ve kripto para birimindeki genel durumlar hakkında konuştu. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Düzenleyici ortam son aylarda daha dostça görünüyor

ARK Invest CEO’su Cathie Wood ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, 2022 Miami Bitcoin Konferansı için yan yana geldi. Kripto para biriminin geleceği konusundaki iyimserlikleri ile ünlü Wood ve Saylor, genellikle, geleneksel yatırım firmaları arasında Bitcoin’i popüler hale getirmeleriyle tanınıyorlar.

Bitcoin'inizi Satmayın: Tarihi Etkinlikten Haberler Var!

“Gelecek Parlak” başlıklı bir konuşmada hem Wood hem de Saylor, kripto para biriminin geleceği hakkında iyimser şeyler konuştu. Özellikle kripto para birimlerini çevreleyen düzenleyici ortamın son aylarda daha dostça göründüğü konusunda hemfikirdiler. Ünlü CEO’lar, düzenleyicilerin belirgin bir şekilde değişen görüşleri hakkında yorumlarda bulundular. Michael Saylor konu ile ilgili şunları söyledi:

Bence son 12 ay 180 derecelik bir dönüş oldu… Sanırım birkaç hafta önce, yürütme emriyle birlikte ABD Başkanı Bitcoin’e yeşil ışık yaktı.

Altın değil, Bitcoin satın alın

Saylor’un CEO’su olduğu MicroStrategy, Ağustos 2020’den bu yana milyarlarca dolar BTC biriktiren büyük bir kurumsal Bitcoin balinası olarak, son yıllarda fiyat dalgalanmaları yarattı. Şirket şu anda yaklaşık 5,4 milyar dolar değerinde 125.000’den fazla Bitcoin’e sahip. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Mart ayında, MicroStrategy’nin bir alt kuruluşu olan MacroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için Silvergate’den 215 milyon dolar borç aldı.

Bitcoin'inizi Satmayın: Tarihi Etkinlikten Haberler Var!

Cathie Wood’un kurucusu olduğu Ark Invest’in ETF’leri, özellikle bireysel yatırımcılar arasında büyük bir popülerlik kazandı. Bununla birlikte, firmanın birçok ETF’sinin tarihi yükseliş yaşadığı Şubat 2021’den bu yana keskin bir düşüş yaşadılar. Saylor ile yaptığı konuşmada Wood, ARK Invests’in, Bitcoin fiyatının 2030 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşacağı tahminini yineledi. Saylor, izleyicilerine hem bir uyarı hem de tavsiyeyle kapanışı yaptı ve şunları söyledi:

250 milyon doları 6 milyar dolara çevirmek istiyorsanız altın değil Bitcoin satın alın. 250 milyon dolarlık altın almış olsaydım, 6 milyar dolarlık Bitcoin yerine 250 milyon dolarlık altınım olurdu. Bitcoin’inizi satmayın!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: