Bitcoin

Bitcoin, ETH Değil! Bu Altcoin’de Boğa Sinyali Var

single-image

Önde gelen kripto borsalarından biri olan Kraken, dijital varlıklara olan talebi ölçen iki zincir üstü ölçümün Cardano (ADA) için yükseliş görünümü gösterdiğini söylüyor. Popüler kripto borsası Bitcoin ve Ethereum gibi piyasanın en büyük kripto paraları yerine ADA’da yükseliş öngörüyor.

Kraken: ADA yükseliş sinyalleri veriyor

Kraken, Mart 2022’deki zincir üstü kripto özetinde, ADA’nın işlem ücretlerinin, yani piyasa katılımcılarının Blockchain kullanmak için ödemeye hazır oldukları maliyetin, bugüne kadar yüzde 50’nin üzerinde arttığını ortaya koyuyor. ADA’nın işlem ücreti, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Tezos (XTZ) dahil olmak üzere diğer büyük kripto varlıklarının işlem ücretlerindeki genel düşüşün ortasında yükseliyor. Kraken raporunda bu konuda şu ifadeler yer alıyor:

ADA işlem ücretleri bugüne kadar yaklaşık yüzde 51,5 artarak 0,33 dolar/tx’ten 0,55 dolar/tx’e yükseldi. Yalnızca mart ayında ADA ücretleri yüzde 37 arttı.

Belirli bir dönemde zincir üzerinde aktarılan toplam kripto varlık miktarının ABD doları değerini temsil eden Ayarlama Uzlaşma Değeri, 2022’de Cardano için artan ağ talebini de gösteriyor. Kraken tarafından yayınlanan raporda ADA’nın artan ağ faaliyetine ilişkin ise şu ifadeler yer alıyor:

Zincir üzerindeki göstergeler, talep arttıkça ADA beklentilerinin parlak olduğunu gösteriyor. ADA’nın düzeltilmiş transfer değeri hacminin 7 günlük hareketli ortalaması 2,5 milyar dolardan 64,3 milyar dolara astronomik bir şekilde yüzde 2,472 yükseldi. Ayrıca, ADA’nın transfer hacmi yalnızca son 30 günde 22,5 milyar dolardan yaklaşık yüzde 186 arttı. Zincir içi talepteki bu artış, ADA’nın işlem ücretlerindeki artışla aynı zamana denk geliyor.

Bitcoin ve genel piyasadaki düşüş ADA’yı da etkiledi

Piyasa değeri bakımından 8. sırada yer alan Cardano (ADA), diğer ölçümlerde iyi performans göstermedi. Altcoin, ağ faaliyetlerinde yüzde 20’lik bir düşüşle mart ayında aktif adresler açısından en kötü performansı gösteren oldu. Altcoin ayrıca Bitcoin, Ethereum gibi kripto paralara kıyasla en önemli düşüş olan aylık aktif arzda yüzde 9 düştü.

Kriptokoin.com olarak fiyat hareketlerini yakından incelediğimiz Cardano’nun piyasa değeri de kripto varlıklarının piyasa değerindeki genel artışa rağmen yüzde 6,6 düştü. Cardano (ADA), yazı yazarken günlük yüzde 5,69 düşüşle 1,03 dolardan işlem görüyor. Öte yandan Bitcoin ise son 24 saatte yüzde 2,45 düşüşle 42.490,90 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: