Bitcoin

Bitcoin (BTC)’in Sıradaki Seviyesini Buldu!

single-image

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) destek bulmakta zorlanmasına rağmen, vadeli işlem piyasalarındaki yatırımcılar iyimserlik belirtileri gösteriyor. Bu tür piyasa davranışı, başka bir geri çekilmeden önce kısa bir yükselişe neden olabilir. Ayrıca, Tom DeMark (TD) Sequential indikatörü şu anda Bitcoin’in 12 saatlik grafiğinde bir satın alma sinyali sunuyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bu makalede  bildirdiğimiz üzere söz konusu indikatörün son yıllarda 25’in üzerinde kripto para ve Bitcoin sinyali doğru çıktı.

Bitcoin Sıçrama Yapmaya Hazırlanıyor

Analistlere göre Bitcoin son iki haftada yaşadığı düzeltmeden sonra bir toparlanma için ivme kazanıyor gibi görünüyor. BTC, 28 Mart’ta 48 bin dolara ulaştıktan sonra yaklaşık yüzde 13’lük önemli bir düşüş yaşadı. Meydana gelen önemli kayıplara rağmen, yatırımcıların hala iyimser olduğu görülüyor. Binance vadeli işlemlerinde, Bitcoin Long/Short Oranı yükselmeye devam etti ve 9 Nisan’da 2,62 orana ulaştı. Dünyanın en büyük kripto para borsasındaki tüm hesapların işlem hacmine göre yaklaşık yüzde 72,4’ü Bitcoin’de Long pozisyonda.

Tom DeMark (TD) Sequential indikatörü şu anda Bitcoin (BTC)’in 12 saatlik grafiğinde bir satın alma sinyali sunuyor. Analistler, boğa formasyonunun kırmızı dokuzlu bir mum çubuğu olarak geliştiğini, daha fazla satın alma baskısının, iyimser görünümün doğrulanmasına yardımcı olabileceğini ve bunun da bir yükselişe Bitcoin’i 44.400 dolarlık direnç seviyesine doğru itebileceğini belirtiyor.. Bu engelin üzerinde belirleyici bir 12 saatlik mum çubuğu kapanışı ise, son zamanlardaki en yüksek seviye olan 48.200 doları yeniden test etmek için daha önemli bir yükselişe neden olabilir. Bununla birlikte, ihtimaller boğaların lehine görünse de, Bitcoin toparlanmadan önce kayıplarını artırabilir. Bitcoin’in altındaki en önemli destek 41.600 ila 40.000 dolar arasında yer alıyor. Bu destek alanı ihlal edilirse, fiyatları 38.000 dolara, hatta 36.000 dolara göndererek bir tasfiye sürecini tetikleyebilir.

Ethereum konsolide olmaya devam ediyor

Ethereum, bir sonraki hamlesine dair net bir sinyal vermeden 140 dolarlık bir fiyat aralığında konsolide oluyor. ETH, yüzde 12,27’lik bir düzeltmeden sonra son üç gün içinde 3.300 ile 3.160 dolar arasında kaldı. Bu fiyat aralığı, Ethereum’un yaklaşan önemli planlarına rağmen, yatırımcıları cezbetmiyor. Lansman tarihi hala bilinmemekle birlikte, Ethereum, 2022 yılında Proof-of-Work’ten Proof-of-Stake’e geçişi tamamlamaya hazırlanıyor. Ağın mevcut genişleme oranı, ilgi eksikliğini yansıtıyor. Ethereum blockchain’inde oluşturulan günlük adreslerin sayısı, geçen ay ortalama 85.000 adreste sabit kaldı. Bu zincir üstü metrikte sürekli bir yükseliş, yatırımcıların girişini işaret edeceğinden, daha fazla yukarı yönlü fiyat hareketine yol açabilir. Bu gerçekleşene kadar, işlem geçmişi, dikkat edilmesi gereken kritik arz ve talep alanlarını gösterir.

IntoTheBlock’un Küresel Para Giriş/Çıkış (GIOM) modeli, Ethereum için en önemli destek seviyesinin, 4.71 milyon adresin 15.58 milyon ETH’yi elinde bulundurduğu ortalama 3.000 dolarlık bir fiyatta olduğunu ortaya koyuyor. Analistlere göre, Ethereum’un belirsizliğini çözmek için desteği veya direnci aşması gerekiyor. 3.000 dolarlık destek seviyesinden bir düşüş, ETH fiyatını 2.400 dolara kadar itebilir.. Bununla birlikte, boğalar 3.780 dolarlık arz duvarını aşarsa, fiyatlar 4.600 dolara doğru yükselebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: