Bitcoin

Ünlü Yönetici Tarih de Verdi: Bu Altcoin BTC’yi Devirecek!

single-image

Lider altcoin Ethereum’un bu yılın sonunda 6.000 dolara, Bitcoin’in de 100.000 dolara ulaşacağını tahmin eden Galaxy Digital Trading’in Eş Başkanı Jason Urban, önümüzdeki 3 yılda Ethereum’un Bitcoin’i devirebileceğini söylüyor.

“Lider altcoin 3 yıl içinde lider kripto olabilir”

Jason Urban, Miami’deki Bitcoin 2022 Konferansı’nda kripto para birimlerinin kurumsal olarak benimsenmesiyle birlikte Ethereum ve Bitcoin fiyatlarına bakışını paylaştı. Galaxy Digital Trading, dijital varlık platformu genelinde çözümler sunan, teknoloji odaklı bir finansal hizmetler firması.

Jason Urban, kripto para fiyatlarını en çok etkileyen faktörlerin Federal Rezerv’in enflasyonla nasıl mücadele etmeyi planladığını ve Rusya-Ukrayna savaşı olduğunu vurguluyor. “Bitcoin enflasyona karşı bir korunma aracı olarak görülüyor” diyen ünlü yönetici, enflasyonu azaltmak için yapılan her şeyin Bitcoin için ters bir rüzgar olacağını belirtiyor. Jason Urban’a göre, uzaya bir bütün olarak bakıldığında, kriptoya dönen getiri peşinde koşan çok fazla para olduğunu ve bunun gerçekten bir kaldıraç işlevi gördüğünü söylüyor.

Altcoin

Ünlü yönetici, “Kriptoyu etkileyen en büyük kapsayıcı faktör iki yönlüdür. Bunlar Bitcoin için enflasyon ve ekosistemin geri kalanının içindeki yatırım tezidir” diyor. Şu anda, Bitcoin bir numara ve lider altcoin Ethereum, kripto piyasa değeri için iki numara. Bununla birlikte Jason Urban, Ethereum’un iki veya üç yıl içinde Bitcoin’i geçmesinin mümkün olduğuna inanıyor ve şunları söylüyor:

Muhtemelen en erken bu olabilir, ya da bir sonraki büyük şey olabilecek henüz keşfetmediğimiz başka bir şey olabilir. İnovasyon ilerledikçe, bu değişikliği biraz görebiliyordunuz. Bitcoin’in yerini başka bir şeyin alması daha az olası çünkü o, bulunduğu konuma yerleşmiş durumda.

Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere Bitcoin’in enflasyona karşı bir önlem olması bekleniyordu, ancak son zamanlarda bu gerçekleşmedi ve enflasyon artarken BTC geriledi . “Bitcoin’in geçen yılın sonunda bir miktar hedge olarak kullanıldığını gördük, burada bir bindirmeli enflasyon ve Bitcoin grafiği gördük” diyen Jason Urban, şu hususlara dikkat çekiyor:  

Şu anda bu konuda biraz kopukluk var, ancak kurumsal yatırımcılar ve makro yatırımcılar Bitcoin’e bu şekilde bakıyor. Bence yatırımcılar, Bitcoin’in kısa vadeli değil, enflasyona karşı bir korunma aracı olduğu konusunda daha uzun bir bakış açısına sahip olmalılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: