Bitcoin

Bitcoin, ETH’den Çıkan Kurumsal Para, Bu 5 Altcoin’e Aktı!

single-image

Önde gelen kripto para yöneticilerinden biri olan CoinShares, kurumsal kâr alımının geçen hafta kripto yatırım ürünlerinde ağır çıkışlara yol açtığını söylüyor. CoinShares’ın haftalık raporuna göre Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto paralardan çıkan değerler, başka altcoin’lere akmış durumda. İşte detaylar…

CoinShares: Bitcoin ve Ethereum çıkış kaydetti

Geçtiğimiz gün yayınlanan “Haftalık Dijital Varlık Fonu Akışları” raporunda CoinShares, geçen haftaki 134 milyon dolarlık ağır çıkışların, önceki haftanın piyasa değerindeki değişimin bir sonucu olduğunu öne sürüyor. Rapor ayrıca 134 milyon dolarlık bu çıkışın, 2022’nin en büyük ikinci haftalık çıkışı olduğunu kaydetti. Çıkışlar yüzde 39 oranında Avrupa, yüzde 61 oranında ise ABD’deki kurumlardan geldi.  Raporun yazarları, bu para çıkışının ardında geçen hafta görülen yükseliş sonucu yatırımcıların kâr satışı gerçekleştirmesinin olduğunu düşünüyor.

Pazar paylarıyla birlikte, önde gelen kripto para birimleri olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) üzerine odaklanan kurumsal yatırım ürünleri, sırasıyla 132 milyon dolar ve 15 milyon dolar ile geçen hafta en ağır çıkışları yaşadı. Ethereum ve XRP hariç altcoin projelerine odaklanan kurumsal yatırım ürünleri, geçen hafta küçük girişler yaşadı. Birden çok altcoin’e odaklanan çok varlıklı yatırım ürünleri, beş milyon dolarlık girişten yararlandı.

Para, bu altcoin’lere aktı

Solana (SOL) odaklı ürünler 3.7 milyon dolar kazandırarak iyi bir hafta geçirdi. Cardano (ADA)’ya dayalı yatırım ürünleri aynı dönemde 1 milyon dolarlık giriş aldı. Litecoin (LTC), Polkadot (DOT) ve Tron’a (TRX) yönelik Altcoin yatırım ürünleri de geçen hafta sırasıyla 0.6 milyon dolar, 0.4 milyon dolar ve 0.1 milyon dolar tutarında pozitif akışlar kaydetti.

Raporun yazarına göre yatırım ürünleri genelinde yüzde 7 uzun vadeli ortalamanın biraz üzerinde olan BTC hacimleri, yatırımcılar arasında önemli bir strese işaret etmiyor. Bununla birlikte, toplam Bitcoin hacimleri ABD’ye kıyasla günlük 2,3 milyar dolar ile ortalamanın altında kalıyor. Ortalamanın, yaklaşık 3 milyar dolar olduğu kaydediliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: