Bitcoin

Balinalar Yiyor! Bitcoin Aralık’ta Bu Seviyelerde

single-image

deVere CEO’su Nigel Green, Bitcoin (BTC) fiyatının mevcut kripto çöküşünden kurtularak 2022’nin sonunda 75.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

“Bitcoin ve riskli varlıklara yatırım azalıyor”

Bitcoin, Pazartesi günü birkaç kez 40.000 dolar seviyesinin altına düştü ve altcoin piyasasını durgunlaştırdı. Satış baskısının nedenine değinen Green şunları söylüyor:

Bitcoin, küresel hisse senetlerindeki kayıpları izleyerek kısa bir süre 40.000 doların altına düştü. Borsalarla korelasyon şu anda özellikle her zamankinden daha fazla tandem olan teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 endeksi ile telaffuz ediliyor. Yatırımcılar, enflasyonla ilgili artan endişeler ve daha yavaş ekonomik büyüme nedeniyle hisse senetleri ve kripto dahil olmak üzere risk altındaki varlıklara yatırımları azaltıyor gibi görünüyor.

DeVere CEO’suna göre çekimserlik Bitcoin fiyatını destekleyebilir:

Şu anda Bitcoin, hisse senetlerinin yanı sıra bir risk varlığı olarak görülüyor. Ancak, birincil özellikleri aynı kaldığından bu durum tekrar değişebilir. Önümüzdeki aylarda enflasyon yükselmeye devam ederken, yatırımcılar nakitten ve değer deposu yatırımlarına geçerek satın alma güçlerini korumaya çalıştıkça BTC fiyatı desteklenecek.

Green’e göre Bitcoin (BTC), üç temel nedenden dolayı enflasyona karşı güvenilir bir korunma aracı olarak görülüyor:

Birincisi, kıtlığı – 21 milyonluk sınırlı arz, daha yüksek talebin fiyatları yukarı iteceği anlamına geliyor. İkincisi, erişilebilirliği – değeri olan bir varlık olarak kabul ediliyor. Üçüncüsü, dayanıklılığı – Bitcoin zamanla daha fazla talep çekmeye devam edecek.

Bitcoin Bu Seviyelere İtiliyor!

DeVere CEO’su, kriptonun uygulanabilir, merkezi olmayan, kurcalanmaya karşı korumalı, el konulamayan bir para sistemi olmanın diğer doğal değerlerinin de jeopolitik sorunlar nedeniyle “son haftalarda çıplak bırakıldığını” söylüyor. Bu nedenlerden dolayı Green, Bitcoin’de boğa beklentilerini sürdürdüğünü ekliyor:

Herhangi bir şey olursa, BTC ve kripto para birimleri için durum güçleniyor. Bu nedenle, Bitcoin’in mevcut kripto çöküşünden 2022’nin sonuna kadar 75.000 dolara ulaşmasını bekliyoruz.

“Balinalar mevcut seviyeleri satın alma fırsatı olarak kullanıyor”

Bu arada Green, piyasayı hareket ettirme potansiyeline sahip olmak için yeterli kripto para birimine sahip olan bireyler veya kuruluşlar olan “balinaların”, düşüşlerle ilgili endişeleri ortadan kaldıracağını, bunları satın alma fırsatları olarak kullanacağını ve uzun vadeli trendlere odaklanacağını kaydetti ve şunları söyledi:

Panik satıcıları, mevcut Bitcoin fiyat düşüşlerini indirim olarak gören balinaları besliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: