Bitcoin

Balinalar Bitcoin (BTC)’leri Borsalardan Çekiyor! Fiyat Ne Olacak?

single-image

Kripto para piyasası stresli bir haftanın son günlerine yaklaşıyor. Perşembe sabahı, Bitcoin (BTC) fiyatı ilk kez 40.000 doların altına gerilerken, balinalar indirimli fiyatlardan yüklü miktarlarda kripto para birimini borsalardan kaldırıyor.

Borsalardan çıkan Bitcoin miktarı zirveye ulaştı

Bitcoin balinaları, bu olumsuz fiyat hareketinin ortasında büyük miktarlarda BTC’yi borsalardan cüzdanlarına çekti. Whale Alert, 1.8 milyar doları aşan 45.000 BTC’nin kripto borsalarından taşındığını bildirdi. Borsadaki aktif BTC sayısındaki düşüş, tipik olarak fiyatta bir artışa işaret eder. Bu, 40.000 dolar civarında dibe vurmuş gibi görünen Bitcoin için önemli bir yükseliş için ayarlandığını gösterebilir.

Balinalar Bitcoin (BTC)'leri Borsalardan Çekiyor

Coinbase’den 40 binden fazla BTC taşındı

Yaklaşık son 7 gün içinde BTC fiyatı %7’in üzerinde düştü. BTC balina işlemleri, fiyat düştüğü için keskin bir şekilde arttı. Whale Alert tarafından sağlanan verilere göre, son 24 saat içinde Coinbase borsasından 1,62 milyar dolardan fazla 40,47 bin BTC transfer edildi. Sonuç olarak yaklaşık 32.800 BTC, bilinmeyen cüzdan adreslerine taşındı.

Bunun dışında, yaklaşık 80 milyon dolarlık Bitcoin Coinbase’den Gemini’ye taşındı ve 5,6 milyon dolar Gemini’den Bitfinex’e transfer edildi. Gemini ve Xapi arasında toplam 5.001 BTC ve 940 BTC transfer edildi. Bitcoin tarihinde, balinaların büyük miktarlarda BTCdeğiştirmek için piyasadaki düşüşten yararlandığı birkaç önem görülmüştür. Coinbase, Mart ayında bir haftada BTC rezervinde yaklaşık 1,2 milyar dolar kaybetti.

1,9 milyar dolar değerindeki BTC, kripto piyasasından çekildi

Glassnode’a göre, önceki 24 saat içinde 1,9 milyar dolar değerindeki Bitcoin (BTC) piyasadan kaldırıldı. Yine de 972 milyon dolar değerinde BTC’ler satın alındı. İstatistiklere göre BTC için Netflow şimdi eksi 926 milyon dolar.

Bitcoin'de Tarihin En Büyük 2. Satış Oranı! Bu İyi mi Kötü Mü?

Kriptokoin.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, Bitcoin’in fiyatı önceki yedi gün içinde %8’den fazla düştü. Görünüşe göre Luna Foundation Guard (LFG) ve Terran topluluğu bir pozisyon alıyor. LGF, önceki gün 124 BTC daha satın alarak toplam 42.530,8 Bitcoin varlığını 1,71 milyar dolara çıkardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: