Bitcoin

Bitcoin İçin İzlenecek ve Görülecek Seviyeler Çıktı!

single-image

Geçen hafta, Bitcoin fiyatı güçlü bir düşüş momentumu ile düşerken günlük zaman diliminde 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalama çizgilerinin altına bir kırılma ile sonuçlandı. Analistlere göre bu da ayıların şu anda BTC piyasasının kontrolünde olduğunu gösteriyor.

Uzun vadede Bitcoin fiyatında neler bekleniyor?

Bitcoin’deki son fiyat hareketi, olumsuz momentumun zayıfladığını gösteriyor. Fiyat, reddedilen 41,6 bin dolara doğru kısa vadeli bir yükseliş atılımı yaşadı. Ancak analistlere göre bu, 41-42 bin dolar direnç seviyesine bir geri çekilme olarak düşünülebilir. Uzun vadede, 37 bin dolarlık talep bölgesi, Bitcoin için bir sonraki önemli destek seviyesi olmaya devam ediyor.

Piyasanın düşüş momentumu ve duyarlılığı göz önüne alındığında, Bitcoin (BTC)’in 37 bin dolarlık destek seviyesine doğru başka bir düşüş eğilimi yakın görünüyor. Kriptokoin.com olarak tahminlerini yakından izlediğimiz analist Shayan’a göre fiyat belirtilen destek seviyesinin altına düşerse, en olası senaryo 33 bin dolarlık kritik talep bölgesine doğru bir çöküş olacak.

Kısa vadeli fiyat tahmini ve bu metrik BTC’yi nasıl etkileyecek?

Bitcoin’in kısa vadeli analizini yapan Shayan’a göre boğalar 42 bin dolarlık direnç seviyesini test etmeye ve kırmaya çalışmasına rağmen başarısız oldu. Kısa vadeli zaman diliminde, iki trend çizgisi üçgen bir fiyat hareket modeli oluşturuyor. Her yöndeki bir kopuş, bir sonraki destek/direnç seviyesine başka bir atılıma neden olabilir. Mevcut piyasa durumuna ve mevcut belirsizliğe dayanarak, Bitcoin’in orta vadede bu üç fiyat aralığında devam etmesi ve konsolide etmesi bekleniyor.

Balina Oranı’nı gösteren grafik, balinaların veya bireysel yatırımcıların paralarını kripto borsalarına yatırıp yatırmadığına dair kabul edilebilir bir tahmin sunuyor. Yukarıdaki grafiğe göre, son birkaç ayda fiyat düşmeden önce 0,5’in üzerindeki değerler meydana geldi. Şu anda, bu metrik bir kez daha yüksek değerler gösteriyor. Analistlere göre bu da kısa vadede Bitcoin fiyatı için daha fazla olumsuzluğa işaret edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: