Bitcoin

3 Analist Korkuttu: Bitcoin Bu Diplere Kayıyor!

single-image

Kripto piyasası, Nisan ayında, esas olarak Bitcoin döngüsünde 11 Nisan’da gerçekleşen halving döneminden etkilenen büyük bir düzeltme yaşadı. Kısa süreli bir fiyat artışının ardından, piyasa yeniden düşüş trendine geçti. Önde gelen bazı analistler ise Bitcoin’deki bu durumu inceliyor; işte detaylar…

“Madenci Teslimiyeti” nedeniyle tasfiyeler sürüyor

Önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) fiyatındaki düzeltme devam ediyor. Elde edilen verilere göre 120 milyon doların üzerinde bir tasfiye bir saat içinde gerçekleşti. Buna birçok faktör katkıda bulunurken, Coinglass’tan alınan verilere göre, bunun en önemli nedeni tasfiyelerin yüzde 95’ini oluşturan uzun tasfiyeler oldu. Bu durumun genellikle, bir halving döngüsünde madencilerin, madencilik maliyetinin yüksek olması nedeniyle madencilikten vazgeçtiğinde ortaya çıktığı biliniyor.

Bitcoin Analisti Uyardı

Madencilerin, madenciliği bırakması ise bu gibi tasfiyelerle sonuçlanıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in daha düşük seviyelere gitmesi muhtemel olduğundan daha fazla kapitülasyon bekleniyor. Analist Jesse Olson’a göre, geçmişteki Bitcoin döngüsü, RSI’nin 50’nin altına düşmesinin genellikle teslimiyete yol açtığını gösterdiğinden, bu bir sürpriz değil. Bitcoin’in RSI’si an itibariyle 36.72’de seyrediyor. Analistlere göre bu da ufukta daha fazla düşüşün olabileceği anlamına geliyor.

Analist: Bitcoin (BTC) fiyatı 30 bin dolara düşebilir

Son zamanlarda TheCryptoBasic, daha yüksek hash fiyatlarının zayıf madencileri nasıl etkilediğine ve onların fişten çekilmelerine neden olduğuna dair ayrıntılı bir analiz yayınladı. Bitcoin’in geçmişine bakıldığında, 36’ya düşen RSI, pek çok hoş olmayan olasılığın kapısını aralıyor. Bunlardan biri, Bitcoin fiyatının 30.000 dolara kadar düşebileceği şeklinde görünüyor.

Kriptokoin.com olarak tahminlerini ilgiyle izlediğimiz bir başka analist olan Roman, daha fazla tasfiyenin devam edeceğini ve 30 bin dolar seviyesinin beklenmesi gerektiğini söylüyor. Bitcoin fiyatındaki tahminlerini belirten analist bu konuda şu yorumları yapıyor:

Ayı bayrağımız kırıldı. Düşüş PA, haftalık ölüm çaprazı ve çok daha fazlasını tartışıyorduk, bu yüzden bu sürpriz değil. Sonunda tasfiyelerin geldiğini söyledim. Bitcoin’de izlenecek seviye ise 30 binlerde. İşler çirkinleşiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: