Bitcoin

Uğursuz Fiyat Paterni: Bitcoin Bu Seviyelere Oynuyor!

single-image

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC)’in nihayetinde bir yön seçmesi gereken kritik bir kavşağa yaklaştığını söylüyor. Kripto analistinin uğursuz fiyat paterni olarak adlandırdığı fiyat hareketine yönelik açıklamaları ise haberimizin devamında…

Analist Bitcoin (BTC)‘in tarihsel fiyat hareketini inceliyor

Kripto piyasasında geniş kitleler tarafından takip edilen analist Benjamin Cowen, YouTube abonelerine Bitcoin’in, tarihindeki diğer dönemlere benzeyen bir fiyat paterninde daha yüksek dipler kaydettiğini söylüyor. Analiste göre, lider kripto para biriminin mevcut piyasa yapısını kaydettiği diğer zamanlar, BTC’nin toplandığı 2013’te ve 2018’de bir ayı piyasasına düştüğü zamandı. Analistin bu konudaki yorumları ise şöyle oluyor:

Bitcoin’de benzer bir fiyat hareketini birkaç kez daha görmüştük. 2013’te bir kez daha yüksek dipler oluşturuyorduk. Bir düşük yaptık, daha yüksek bir düşük yaptık ve sonunda devam ettik.  Daha sonra 2018’de daha yüksek dipler oluşturduk. Ama sonunda, o düşük seviyeden kurtulduğumuzda daha düşük bir dip oluşturduk.

Cowen’a göre bu seviyelere dikkat etmek gerekiyor

Cowen, Bitcoin (BTC)’in tarihsel olarak büyük eğilim tersine dönüşlerine yol açan bir model oluşturmasıyla birlikte, piyasa değerine göre önde gelen kripto varlığı için sırada ne olabileceğine bakıyor. Analist, yükseliş eğilimini yeniden kazanmak ve ayı piyasası olasılığını azaltmak için BTC’nin şu anda yaklaşık 49.000 dolar seviyesinde bulunan 200 günlük basit hareketli ortalamasını (SMA) geri alması gerektiğini söylüyor.

BTC geri gelip 200 günlük SMA’sının üzerine çıkma ve 50.000 dolar seviyesine çıkma cesaretini bulabilirse, o zaman daha düşük bir dip oluşturamazsak bu aslında Bitcoin için oldukça büyük bir yükseliş eğilimi gibi görünecek…

Öngörüleri Çıkabilen Analist: Bitcoin Bu Seviyeleri Süpürecek!

Kriptokoin.com olarak görüşlerini yakından takip ettiğimiz analist Benjamin Cowen, Bitcoin’in 30.000 dolar gibi daha düşük bir değere düştükten sonra sıçrama yapması durumunda olabilecekleri tahmin ediyor. Buna göre Cowen, Bitcoin (BTC)’de dikkate alınması gereken şeyin, daha düşük bir dip yapılsa bile, 40.000 dolara veya belki 42.000 ila 43.000 dolara geri dönme şansının hala yüksek olduğunu belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: