Bitcoin

Kurumsal Yatırımcılar, Bu 3 Altcoin Projesinden Çıktı!

single-image

Önde gelen bir kripto varlık yöneticisine göre, dijital varlık ürünlerine kurumsal yatırımların arka arkaya ikinci hafta düşmesi, yatırımcıların temkinli davrandığını gösteriyor. Buna göre 3 altcoin projesi öne çıkıyor. İşte söz konusu altcoin’ler…

CoinShares’e göre bu altcoin’lerden büyük çıkış yaşandı

Digital Asset Fund Flows Weekly raporunun son sayısında CoinShares, kripto yatırım ürünlerinde geçen hafta toplamda yaklaşık 100 milyon dolar değerinde altcoin projesinden çıkış gördüğünü tespit etti. Önde gelen kripto şirketinden yapılan açıklama ise şu şekilde oluyor:

Dijital varlık yatırım ürünlerinde geçen hafta toplam 97 milyon ABD doları tutarında çıkış görüldü. Altcoin projelerinden yapılan çıkışlar, muhtemelen yakın zamanda elde edilen kârların bir sonucu olduğuna ve daha agresif politikalar benimseyen Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) açıklamasına bir tepki olduğuna inandığımız ikinci haftayı temsil ediyor.

CoinShares, geçen hafta Avrupa’dan gelen yoğun çıkışların, FOMC’nin para politikasını sıkılaştırmaya ilişkin açıklamasına gecikmiş bir tepki olabileceğini öne sürüyor. Piyasa değerine göre önde gelen kripto para Bitcoin (BTC), geçen hafta 73 milyon dolar ile en ağır çıkışlara maruz kaldı. Önde gelen kripto platformundan elde edilen verilere göre Bitcoin Nisan 2022 için 196 milyon dolarlık çıkışa ulaştı.

Çıkış yapılan 3 altcoin arasında ETH, SOL ve ADA var

Yatırım ürünleri genellikle girişlerden hoşlanan kripto para birimleri olan Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Cardano (ADA) gibi altcoin’ler, geçen hafta Bitcoin’i çıkışlarda izledi. Birden fazla kripto para birimine veya çoklu altcoin projesine odaklanan yatırım ürünleri, geçen hafta girişleri gören tek ürünler oluyor. Kriptokoin.com olarak verilerini yakından izlediğimiz CoinShares konuya ilişkin olarak şunları ifade ediyor:

Ethereum, Solana ve Cardano da geçen hafta sırasıyla 27 milyon doları, 0,7 milyon doları ve 0,7 milyon doları tutarında çıkış gördü. Çok varlıklı yatırım ürünleri, toplam 5,3 milyon doları tutarındaki girişlerle bir hafta daha sağlam bir şekilde ayakta kalmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: