Bitcoin

Trilyonluk Şirket, Bu 2 Kripto Paradan Artık Almayacak!

single-image

Vanguard bugün müşterilerine, tezgah üstü (OTC) menkul kıymetlere verdiği desteği durduracağını bildirdi. Bu, kripto paralara dayalı Grayscale Bitcoin Trust ve Grayscale Ethereum Trust’ın artık satın alınamayacağı anlamına geliyor. İşte detaylar…

Vanguard, kripto trust’ları GBTC ve ETHE ticaretini durduruyor

Vanguard müşterileri yakında hem Grayscale Bitcoin Trust hem de Grayscale Ethereum Trust’ı satın alamayabilir. Bu, şirketin alımlarını ve transferlerini desteklemek de dahil olmak üzere tezgah üstü menkul kıymet hizmetlerini durdurmasının bir sonucudur. Borsadaki hisseler yoluyla kripto varlık riski elde etmeyi umut eden yatırımcılar yakında yeni bir engelle karşılaşacaklar.

22 Nisan'a Dikkat: Bu Altcoin İçin Büyük Duyuru Geliyor!

Yönetimi altında yaklaşık 7 trilyon dolarlık varlığa sahip ABD merkezli bir yatırım danışmanı olan Vanguard’ın müşterilerine, 28 Nisan’dan itibaren tezgah üstü (OTC) menkul kıymetlerin çoğunluğunu artık satın alamayacakları ve transfer edemeyecekleri bildirildi. E-postada listelenen kriterlere göre, buna hem Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hem de Grayscale Ethereum Trust (ETHE) dahildir. Değişikliğin nedenine gelince, e-posta Vanguard’ın uzun vadeli ve dayanıklı bir stratejiyi vurgulayan yatırım felsefesi hakkında bir not içeriyordu.

OTC ürünleri popüler

Tezgah üstü menkul kıymetler borsa dışında işlem görür. Çoğu zaman bunun nedeni, New York Menkul Kıymetler Borsası veya Nasdaq gibi bir borsada listelenmek ve işlem görmek için tüm gereksinimleri karşılamamalarıdır. Grayscale’in Bitcoin ve Ethereum ürünleri, tezgahta alınıp satılmaktadır ve kurumların kripto para birimlerine yatırım yapması için popüler bir yoldur. Halihazırda GBTC ve ETHE’ye sahip olan yatırımcılar, 28 Nisan değişikliğinin ardından bunları portföylerinde tutabilecekler.

Bu 2 İndikatör, Bitcoin ve Altcoinler İçin Sıradakini Gösteriyor!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere GBTC ve ETHE’nin kripto maruziyeti elde etmek için bir araç olarak yaygın olarak kullanılmasının bir nedeni, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanmış Bitcoin (veya Ethereum) ETF’i olmamasıdır. Grayscale, GBTC’yi spot ETF’ye dönüştürmek için SEC’e başvuruda bulundu. Geçen ay, Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein, firmasının spot ETF başvurusunu onaylamaması halinde SEC’e dava açacağını belirtmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: