Bitcoin

Bu Altcoin Bitcoin’i Geçecek! Daha İyi…

single-image

Fintech firması Finder’ın yakın tarihli bir raporunda, lider altcoin Ethereum’un (ETH) 2022’de daha büyük akranı Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans göstermeye hazır olabileceği belirtiliyor.

Lider altcoin, en iyi uzmanlar listesinde BTC’yi geçti

Bitcoin’in fiyat tahminleriyle ilgili bir raporda, 35 kripto uzmanından oluşan bir panel, Ethereum’un (ETH) 2022’yi büyük bir farkla geçeceğini söylüyor. Üyeler, 2022’nin en iyi performans gösteren paraları listesinde ETH’yi BTC ve Solana’ya (SOL) göre sıraladılar. ETH, son 60 günde %19’un üzerinde bir artışla BTC’yi çoktan geçti.

Uzmanların %87’si en iyi 5 token arasında ETH’yi seçti. %71’i Bitcoin’e gitti ve %55’i Solana’yı işaretledi. Avalanche (AVAX) ve Terra (LUNA), uzmanların sırasıyla %31 ve %30’u tarafından tercih edildi. Uzmanlara göre yaklaşan Ethereum güncellemesi, ETH tokenini bu yıl fırlayacak şekilde konumlandırıyor. Bu arada Avalanche ve Terra’nın da ilk 5 token arasına girdiğini belirtelim.

Altcoin

Finder’ın anketine katılan uzmanlar, kısa vadeli Bitcoin fiyat artışları konusunda biraz daha ayı hissediyorlar. Ocak ayında, BTC’nin 2022’nin sonuna kadar 76.360 dolara çıkmasını bekliyorlardı. Ancak son raporlar, BTC’nin bu yılın sonuna kadar 65.000 dolar seviyesinde olacağını gösteriyor.

Bitcoin için 2025 fiyat tahmini hakkında konuşan panelistin görüşleri biraz umutsuz. Son 4 rapordan bu yana beklentiler azalıyor gibi görünüyor. BTC’nin 2025 yılına kadar 179.000 dolara ulaşması bekleniyor ve bu Ocak tahminine (192.000 dolar) kıyasla %7’nin üzerinde bir düşüş anlamına geliyor.

Bitcoin (BTC) 2030’da nereye gidecek?

Bununla birlikte uzmanlar, Bitcoin’in uzun vadeli fiyat perspektifine göre daha kendinden emin ve yükselişe geçmiş görünüyor. BTC fiyatının 2030 yılı sonuna kadar 420.000 dolar seviyesine ulaşabileceği tahmin ediliyorlar. Daha önceki Ocak ayı raporunda fiyatın 406.000 dolar civarında olabileceği öngörülüyordu.

Rapora göre, katılımcıların çoğunluğu insanlara Bitcoin’e gitmelerini öneriyor. Üyelerin %67’si Bitcoin’i satın almak için oy kullanırken, öte yandan, seçmenlerin %24’ü Hodl Bitcoin zamanının geldiğini söylüyor. BTC, basın zamanında ortalama 41.976 dolar seviyesinde işlem görüyor. Token, son 24 saat içinde marjinal olarak %1,63 artış kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: