Genel

Terra hesabından Bitcoin mesajı: Yakında işler karışacak!

single-image

Elinde ciddi miktarda Bitcoin bulunduran Terra Luna Vakfı hesabından heyecan verici bir paylaşım yapıldı. Terra blok zincirinin sabit coin’i olan UST’yi desteklemesi amacıyla aldığı Bitcoin’lerle adından söz ettiren ve 6 Nisan günü de 230 milyon dolarlık Bitcoin alarak elindeki BTC sayısını 35 bine çıkaran Terra Luna, takipçilerini ve yatırımcılarını heyecanlandırdı.

“Ayılar dikkatli olun”

Terra Luna’nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “İşler çok yakında karışacak. Ayılar dikkatli olun” denildi. Paylaşım yüzlerce RT ve FAV alırken, takipçiler, bu mesajın yeni bir Bitcoin alım hamlesinin habercisi olduğu yönünde fikirlerini paylaştılar. Mesajın altında UST ve BTC etiketlerinin yazılması da bu ihtimali güçlendiriyor.

Bitcoin artışında payı var mı?

TSİ sabah saatlerinde atılan tweet’ten sadece birkaç saat sonra ise Bitcoin’de önemli bir yükseliş hareketi yaşandı. Son günlerde 41 bin doların altında hareket eden hatta 39 bin doların da altına sarkan Bitcoin, 42 bin 700 doları da aşmayı başardı. Bu sert yükselişin arkasındaki sebep henüz bilinmiyor ancak Terra’yı destekleyen LUNA Vakfı’ndan yeni bir Bitcoin alımı da yapılmış olabilir. Vakfın cüzdanlarına bakıldığında, şu an için böyle bir alım ise gözükmüyor.

Hatırlanacağı üzere Terra kurucusu ve LUNA Vakfı CEO’su Do Kwon, Terra blok zincirininin sabit coin’i olan UST’nin zor bir durumda kalması halinde satmak için Bitcoin rezervi satın aldıklarını açıklamıştı.

Terra’nın bu anlamda tutacağı Bitcoin rezervi için hedeflediği miktar ise 10 milyar dolar… Kwon ayrıca Satoshi Nakamoto cüzdanlarından sonra en çok Bitcoin tutan cüzdana sahip olmak istediklerini de söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: