Bitcoin

Bitcoin Balinaları Harekete Geçti! Grafikler Ne Diyor?

single-image

Bitcoin (BTC) fiyatı 40.000 dolar bölgesinde dalgalanmaya devam ediyor. Santiment verileri balina birikiminde artışa işaret ederken, analistlere göre bu bölgenin üzerinde kalamamak BTC fiyatını 30 bin dolar altına yönlendirebilir.

Bitcoin grafiği hangi seviyelere işaret ediyor?

On-chain veri kaynağı Santiment’e göre, balinalar 40.000 doların altındaki son fiyat düşüşü sırasında stok yapıyor. Yakın tarihli analizlerinde Santiment, balina davranışlarıyla ilgili güncel verileri ortaya koyuyor:

10 Nisan fiyatının 40 bin doların altına düşmesinden bu yana, 100 ila 10 bin dolarlık Bitcoin balina adresleri toplu olarak 18.104 ek BTC topladı. Ancak, varlıkları Ekim ayından bu yana önemli ölçüde düşmeye devam etti. Bu arada, USDT’nin satın alma gücü umut verici görünüyor.

Kripto araştırmacısı Ali Martinez, mevcut teknik grafik seviyelerine dayanarak şunları söylüyor:

Bitcoin’in 45.000 dolar veya belki de 50.000 dolara geri dönme şansı için 40.800 doların üzerine çıkması gerekiyor. 39.400-38.500 doların altında belirleyici bir günlük kapanışın, yükseliş perspektifini baltalayarak, 35.000 doların altına veya belki de BTC için 30.000 doların altına bir gerileme ile sonuçlanabileceğini unutmayın.

Bitcoin Balinaları Harekete Geçti

Perşembe günü erken saatlerde 43.000 dolar civarında işlem gören Bitcoin, Fed’in faiz açıklamalarının ardından hızını kaybetti. Fed, hisse senetleri ve kripto para birimi gibi riskli varlıklar üzerinde bir sürüklenme olacak daha sıkı para politikası düşünüyor. Mayıs ayında yapılacak bir sonraki FOMC toplantısında faiz oranlarının 50 baz puan artırılacağının sinyalini verdi.

Altcoin piyasa analizi

Bitcoin gibi altcoin piyasası da baskı altında. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) %3 düştü ancak kritik destek seviyesi olan 3.000 doların üzerinde kaldı. Santiment’e göre:

Bu hafta, Ethereum adres etkinliğinde önemli bir artış görüldü ve Çarşamba günkü 592 bin adres, bir aydan fazla bir süredir en fazla benzersiz etkileşim sayısı oldu. Bu arada, ETH için sosyal tartışmalar iki ay içinde yeni zirvelere ulaştı.

Bitcoin Balinaları Harekete Geçti

Diğer ilk 10 kripto para biriminin tamamı ise yüzde 3-5 oranında düzeltme yaptı. Kriptokoin.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, düşüşe en dayanıklı altcoin’leriden biri Terra (LUNA) oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: