Bitcoin

En Büyük Balina Bitcoin (BTC)’lerini Satıyor!

single-image

21 Nisan’da, Microstrategy’nin Bitcoin varlıklarının bir kısmını sattığına dair söylentiler yayıldı.  Her şey, “Ozz” adlı bir Twitter hesabının, Microstrategy’nin Bitcoin’i uzun vadeli tutma sözüne karşı çıktığını ve şirketin Bitcoin rezervlerinden yaklaşık 63 milyon dolara eşdeğer 1.500 BTC sattığını iddia eden bazı ilgili bilgiler yayınlamasıyla başladı.

En büyük Bitcoin balinası satışa mı başladı?

Ozz, Microstrategy’nin yukarıdaki 1.500 BTC’yi ana cüzdan adreslerinden Coinbase ve Okex borsaları tarafından Bitcoin satmak için kullanılan ikincil bir cüzdan adresine taşıdığını belirtti. Bu hesap, 2022’nin başından bugüne kadar, Microstrategy’nin “sessizce” sattığı toplam BTC miktarının 8.000 BTC’ye kadar çıktığını açıkça iddia ediyor. Ancak Microstrategy ile ilgili bu söylentinin gerçek dışı olduğu bildiriliyor.

Bu Altcoin Yüzde 800 Yapacak!

İlk olarak, Ozz’un bahsettiği iki cüzdan adresini ve yakın zamanda satılan 1.500 BTC’yi takip ederken, ilk bakışta Microstrategy’nin sahip olduğu toplam 129.218 Bitcoin miktarına oldukça benziyor ve bu da yatırımcıların kandırılmasını kolaylaştırıyor. Ancak her iki cüzdan da ilk işlemini 10 Şubat 2019 ve 12 Haziran 2018’de kaydetti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Microstrategy yalnızca Eylül 2020’de Bitcoin alımları yapmaya başladı.

Microstrategy’nin alım-satımlarını SEC’e bildirmesi gerekiyor

MicroStrategy borsada halka açık bir şirkettir ve şirketin herhangi bir alım veya satımının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bildirilmesi gerekir, özellikle MicroStrategy’nin bilançosunda BTC varken.   Bu noktayı netleştiren özel bir vaka, milyarder Elon Musk’ın Tesla’sıdır. 2021 yılının ilk çeyreğine göre, Tesla, Bitcoin yatırımının yüzde 10’unu sattı ve piyasanın likiditesini test etmek için 272 milyon dolar topladı. Bununla birlikte, Tesla’nın hala şirket hissedarlarını ve düzenleyicilerini eylemlerinden haberdar etmesi gerekiyor.

AB Tutanaklarına Bu Altcoin Projeleri Girdi

MicroStrategy’ye dönersek, şirket şu anda meydana gelen olayla ilgili herhangi bir işlem yapmadı. Öyleyse, CEO Michael Saylor, Bitcoin’in “yeraltı satışını” gerçekleştirirken yasal olarak ciddi şekilde etkilenmeyecekse, kendisini ve şirketi zor bir duruma sokmaya cesaret edip edemeyeceği sorusu ortaya çıkıyor. 15 Nisan’da CEO Michael Saylor bir kez daha MicroStrategy’nin piyasa koşullarından bağımsız olarak daha fazla Bitcoin satın alıp elinde tutmaya devam edeceğini ve ek karlar elde etmek için şirketin devasa Bitcoin fonundan yararlanma planını geliştireceğini doğruladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: